Fitch знизив рейтинги найбільших банків Кіпру до стану дефолту

26 березня 2013 в 16:05

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило рейтинги банків Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus до рівня дефолту, його підтримали агентства Moody's і S&P.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Raitings сьогодні, 26 березня, знизило рейтинги найбільших банків Кіпру Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus до рівня дефолту, повідомляє прес-служба агентства.

Так, довгостроковий і короткостроковий рейтинги Cyprus Popular Bank, або Laiki знижені з B до рівня дефолту - D, а рейтинги Bank of Cyprus, знижені з B до рівня обмеженого дефолту (RD). При цьому рейтинги Hellenic Bank підтверджені на рівні B, але залишені на перегляд з можливістю зниження.

У свою чергу рейтингове агентство Moody's Investors Service також оголосило про зниження рейтингу цих трьох банків. Рейтинг довгострокових зобов'язань опустився від значення Саа2 до Саа3. При цьому експерти агентства заявили, що ситуація невизначена і існує ризик втрати банківських депозитів, оскільки уряд Кіпру розгублений і не має чіткого плану з виведення країни з кризи.

Інше агентство Standard & Poor's знизило показник довіри до кредитних організацій на 1 позицію (ССС+ до ССС), прогноз - негативний.

Нагадаємо, у понеділок, 25 березня, 17 міністрів країн єврозони досягли попередньої угоди про виділення Кіпру фінансової допомоги у розмірі 10 мільярдів євро, щоб врятувати державу від дефолту. Рішення підтримали всі країни єврозони, а також МВФ, Єврокомісія і ЄЦБ.

План надання фіндопомоги не вимагає схвалення з боку кіпрського парламенту, оскільки збитки від великих вкладників будуть досягнуті шляхом реструктуризації двох найбільших банків острова - Laiki і Bank of Cyprus. Причому Laiki буде закритий, а його здорові активи будуть передані конкурентові.

Таким чином, збитки вкладників, які зберігають у Bank of Cyprus суми понад 100 тис. євро, можуть скласти до 40%.

Нині банки на Кіпрі закриті і відкриються лише в четвер, 28 березня.

Читайте також:

Кіпр відклав відкриття банків до четверга

Великі вкладники кіпрських банків можуть втратити до 40% заощаджень

Єврогрупа зробить схему порятунку Кіпру шаблоном для інших країн

За матеріалами: НБН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Сергій Чирва 23 марта, 18:04 Як завжди, революцію у комуналці намріяли ідеалісти, зробили - дурні, а користаються результатами - здирники! 29 березня відбудеться чергове засідання комісії антимонопольного комітету по ЄРЦ. Мають бути перерахунки на користь мешканців. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...