ФБР підозрювала екс-радника Трампа в роботі на Росію - The Economist

Поділитися
ФБР підозрювала екс-радника Трампа в роботі на Росію - The Economist У Трампа, швидше за все, будуть відхрещуватися від Пейджа.
У американських спецслужб був дозвіл стежити за чоловіком, якого Трамп називав своїм радником з зовнішньої політики.

Було дещо дивним, коли в інтерв'ю для Washington Post у березні 2016 року Дональд Трамп назвав Картера Пейджа своїм радником із зовнішньої політики. Ніхто у світі дипломатії ніколи не чув про нього.

Навіть експати в Москві, де він провів кілька років в якості представника Merrill Lynch, ледь пам'ятають його ім'я.

Про це сьогодні пише The Economist, нагадуючи, що дуже швидко Пейдж випав з кампанії Трампа. Білий дім, без сумніву, буде теж яро заперечувати будь-який зв'язок команди президента з ним, собливо після того, як слідчі запідозрили його у шпигунстві на користь Росії Володимира Путіна.

Посилаючись на анонімні джерела, Wasington post писало, що минулого літа ФБР і Департамент юстиції отримали від Суду з питань розвідувального нагляду США (FISA) дозвіл на моніторинг контактів Пейджа. Щоб добитися цього, їм довелося переконати суддю, що радник Трампа діяв як іноземний агент. Судові записи, які вже є у вільному доступі, свідчать, що людина, ідентифікована як Пейдж, у Нью-Йорку в 2013 році контактувала з російським шпигуном, який видавав себе за дипломата. Сам Пейдж запевняє, що він обмінювався лише відкритими матеріалами. Минулого липня він також здійснив підозрілий візит в Москву. Там він виступив з промовою, в якій жорстко розкритикував американську зовнішню політику. Пейдж каже, що його візит ніяк не пов'язаний з кампанією Трампа. Також він визнає, що розмовляв з послом Росії у США під час Республіканської національної конвенції.

Звісно, всі ці епізоди ще не доводять, що Пейдж був (чи й досі є) іноземним шпигуном. Він заперечує, що зробив щось протизаконне, і запропонував виступити перед конмітетом Конгресу, який розслідує російське втручання у вибори в США. Поки що жодних кримінальних обвинувачень Пейджу оголошено не було.

Деякі чутки говорять, що він під час поїздки у Москву навіть зустрічався з головою "Роснефти" і близьким другом російського президента Ігорем Сєчіним. Але, якщо поглянути на всі попередні інтерв'ю Пейджа, навряд чи він був гравцем, здатним вести розмови з впливовими людьми і обмінюватися важливою інформацією. Російський шпигун, з яким він зустрічався у Нью-Йорку, швидше вважав його "ідіотом". Втім, ні Трамп, ні російські спецслужби, здається, не можуть похвалитися тим, що наймали лише геніїв. І попри всі заперечення і запевняння, що Трамп ніколи не зустрічався з Пейджем, а його роль у кампанії була незначною, факт існування дозволу від FISA - це серйозно.

Критики Трампа використають цей документ як доказ, що всі розслідування російського втручання у вибори, організовані Конгресом і ФБР, повинні бути збережені і доведені до кінця, попри очевидну прохолоду у відносинах між США і Росією після рішення президента завдати ракетний удар по авіабазі в Сирії.

У свою чергу, Білий дім повторить свої заяви, що всі підозри і розслідування - це "полювання на відьом", дистанціюється від Пейджа або зробить і те, і інше. Пейдж же опинився у невигідній ситуації між заниженням його ролі в кампанії Трампа і захистом особистої гідності.

Скандальних откровень, пов'язаних з президентом США Дональдом Трампом стає все більше. Нещодавно лояльне до Демократичної партії видання Washington Post писало, що засновник Blackwater працював над таємним каналом між Трампом і Путіним. Хоча Ерік Прінс формально не входив ні в передвиборчу команду Трампа, ні в його перехідну адміністрацію, він став неофіційним представником тоді ще майбутнього президента США в ОАЕ з метою координації підготовки таємної зустрічі з Путіним.

Тим часом, американські ЗМІ повідомили, що екс-радник Трампа зустрічався з російськими спецслужбами у 2013 році. У судовій справі щодо російської мережі агентів у США, Картер Пейдж фігурує, як людина, яку намагалися завербувати російські спецслужби. В суді було визначено, що Пейдж передав документи в галузі енергетики російському шпигунові Віктору Піддубному, одному з фігурантів справи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі