Топ Новини

ФАТХ вперше за 5 років провів масовий мітинг у секторі Газа

5 січня 2013 в 10:15

Рух ФАТХ з дозволу ХАМАСу відсвяткував річницю свого заснування в секторі Газа.

48-летие ФАТХ, Газа_1 < >
Святкування 48-річчя заснування ФАТХ у секторі Газа

48-летие ФАТХ, Газа_1
Святкування 48-річчя заснування ФАТХ у секторі Газа
Сотні тисяч прихильників палестинського руху ФАТХ у секторі Газа взяли участь у святкових демонстраціях, присвячених 48-й річниці заснування руху.

У цьому році проведення акції було дозволено керівним у Газі рухом ХАМАС - вперше з моменту його приходу до влади в 2007 році.

Місяць тому прихильники ХАМАС відзначили річницю з дня заснування свого руху на Західному березі, який контролюється ФАТХ, і де подібні акції проходять вкрай рідко.

Такі демонстрації проводяться в спробі згладити розбіжності між цими двома палестинськими угрупуваннями.

Рух ФАТХ контролював сектор Газа кілька десятиліть, поки в 2007 році до влади не прийшов ХАМАС. З тих пір палестинські території управляються роздільно: Газа перебуває під контролем радикального руху ХАМАС, в той час як Західний берег управляється адміністрацією на чолі з керівником ФАТХ Махмудом Аббасом.

У 2011 році Махмуд Аббас і лідер ХАМАС Халед Машааль підписали угоду про примирення, яке, однак, так і не було виконано.

У своїй промові в Газі минулого місяця Машааль закликав до негайного "примирення і національної єдності в рядах палестинців".

"Палестина - для нас для всіх, в цій нації ми - партнери ХАМАС не може без ФАТХ, і ФАТХ не може без ХАМАС і будь-якого іншого руху", - заявив Машааль.

Ісламістський рух ХАМАС і світський ФАТХ принципово розходяться в питанні щодо відносин з Ізраїлем. ХАМАС не збирається відмовлятися від насильства, визнавати право Ізраїлю на існування і брати до уваги мирні угоди Палестинської автономії з Ізраїлем, підписані керівництвом ФАТХ.

Читайте також:

Лідер ХАМАС після 45 років еміграції приїхав у Газу

ХАМАС закликав Палестину припинити співпрацю з Ізраїлем

Ясіра Арафата могли отруїти полонієм

До 2020 року сектор Газа може виявитися непридатним для життя

За матеріалами: Бі-бі-сі
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...