Еміграція молоді шкодить економікам країн Східної Європи – FT

Поділитися
Еміграція молоді шкодить економікам країн Східної Європи – FT Економіка Східної Європи страждає через заробітчан. © brokenrecords / Depositphotos
МВФ зауважив, що гроші, які пересилають додому заробітчани, приносять користь їхнім рідним країнам, але шкоди від цього процесу більше.

Еміграція молодих і кваліфікованих працівників зі Східної Європи створює порочне коло: економіка їхньої батьківщини руйнується, а західноєвропейські країни, куди більшість заробітчан прямує, збагачуються і стають ще більш привабливими.

Про це, як пише Financial Times, в останньому звіті попереджають експерти МВФ, які проаналізували дані 20 країн від Естонії до Албанії. У фонді дійшли висновку, що зростання ВВП цих країн в середньому скоротилося на 7% через еміграцію. Всього за останні 25 років східноєвропейських регіон залишили близько 20 мільйонів людей. При цьому 8 з 10 емігрантів прямували саме в країни Західної Європи і додому мало хто з них повертається.

Такий відтік кваліфікованих робочих рук спричиняє скорочення продуктивності. Водночас, гроші, які заробітчани присилають додому, теж б'ють по економіці. Багато одержувачів не шукають роботу і не заробляють на своє життя самостійно, тим самим обвалюючи національну валюту і зменшуючи конкуренту здатність економіки своєї країни.

Кошти, які емігранти присилають додому, мають і позитивний ефект. Зокрема, це стимулює споживання і відкриває можливості для інвестицій. Однак негативні наслідки, на думку МВФ, переважають. Експерти підрахували, що якби з 1995 до 2012 року відтоку кваліфікованих працівників зі Східної Європи не було, тоді розрив між зарплатою в цих країнах і західноєвропейських був би на 5 пунктів меншим.

Нещодавно МВФ погіршив прогноз для світової економіки через Brexit. У Фонді пояснили зниження прогнозу необхідністю оцінити потенційні ризики Brexit, а також не виключили, що в майбутньому прогноз може бути скоректований. Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі