Експерти прогнозують ослаблення рубля за підсумками референдуму в Греції

Поділитися
Експерти прогнозують ослаблення рубля за підсумками референдуму в Греції Результати референдуму в Греції спровокує розпродаж ризикових активів
При цьому долар буде зміцнюватися, так як поки ситуація з Грецією залишається невизначеною, тиск на євро збережеться.

Результати референдуму в Греції змусять інвесторів понервувати, що спровокує розпродаж ризикових активів, вважають аналітики, опитані агентством "Інтерфакс".

Російські активи відносяться до ризикових, тому їх розпродаж цілком можливий. Більш того, швидше за все, нафта подешевшає, що стане основним негативним фактором для рубля.

"Реакція на підсумки референдуму буде негативною, буде те, що ми вже бачили протягом останніх днів: зниження вартості ризикових активів, відхід у долар. Швидше за все, нафта подешевшає, що стане основним негативним фактором для рубля. Можливо, рубль впаде до 56 руб./ 1 долар, але сильного зниження я не чекаю", - сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-АФІ" стратег Sberbank Investment Research Володимир Пантюшин.

На думку економіста групи (ФГ) БКС Володимира Тихомирова, рубль, можливо, впаде до 58 крб./1 долар.

"Відмова Греції за підсумками референдуму від умов кредиторів негативний для російського ринку і рубля, так як Росія ставиться до ризикових активів, які опиняться під ударом в першу чергу. Однак довгостроковість цього негативу в даний час складно визначити, так як, швидше за все, навіть після того, як греки сказали "ні", обговорення грецької проблеми продовжиться і результат поки неочевидний. Для Росії додатковим негативом може стати нафту, яка буде дешевшати на тлі зростання курсу долара США", - повідомив Тихомиров.

При цьому він підкреслив, що долар буде зміцнюватися, так як поки ситуація з Грецією залишається невизначеною, тиск на євро збережеться.

"У той же час очікувати повторення 2008 року і кінця 2014 року на фондовому і валютному ринку РФ не варто. У поточній ринковій вартості російських активів вже враховані досить високі ризики, тому зниження буде обмеженим", - підкреслив економіст БКС.

Економіст фінансової корпорації "Уралсиб Кепітал" Олексій Дев'ятов також вважає, що падіння на російському ринку не буде сильним, так як підсумки референдуму були очікувані.

"Підсумки референдуму в чому були очікувані. Більш того, Греція розбурхує ринки вже не перший рік, тому надмірно негативної реакції я не чекаю. Звичайно, тиск на рубль, як ризиковий актив, зросте, але думаю, що зниження буде короткостроковим і в межах 2-3%. На російську економіку криза в Греції мало впливає, так як обсяг торгівлі між Росією і Грецією невеликий", - сказав Дев'ятов.

На думку економіста інвесткомпанії "Ренесанс Капітал" Олега Кузьміна, негативний вплив на російський ринок через Греції буде обмежений ще й тому, що Росію з-за санкцій помітно знизила свою залежність від міжнародних ринків капіталу.

Портфельний керуючий УК "Квітень Капітал" Олег Попов зазначив, що поки що і Франція, і Німеччина, незалежно від підсумків референдуму, готові обговорювати борги Греції.

"Розпродаж ризикових активів триватиме деякий час, але в міру стабілізації ситуації навколо Греції все заспокоїться і попит на ринки повернеться", - сказав Попов.

У той же час, як вважає аналітик Альфа-банку Гельди Союнов, відхід з ризикових активів буде підігріватися очікуваннями підвищення ставок у США. Однак серйозного фінансового колапсу не буде, вважає експерт.

Читайте також: Штайнмайер побачив серйозні наслідки виходу Греції з Єврозони

5 липня в Греції відбувся референдум щодо долі пропозицій кредиторів країни. При цьому грецька влада активно агітувала сказати кредиторам "ні", чим нібито допоможуть укладення угоди з кредиторами.

Після обробки бюлетенів з 93% дільниць, з'ясувалося, що на референдумі в Греції 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості.

Уряд Греції вже прокоментував перші підсумки референдуму. Офіційний представник кабінету Гавриїл Сакелларідіс заявив, що Греція хоче негайно відновити переговори з міжнародними кредиторами з метою укладення угоди щодо своєї заборгованості.

У разі, якщо греки дійсно проголосували "проти" пропозицій кредиторів, вихід Греції з єврозони є фактично неминучим, попередив в день референдуму президент Європейського парламенту Мартін Шульц.

Причиною референдуму став провал переговорів влади Греції з кредиторами з приводу боргу в 1,6 мільярдів доларів, в результаті чого МВФ заявили про невиплату Грецією боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі