Топ Новини

Екологи закликали бойкотувати російську деревину через амурських тигрів

17 квітня 2013 в 23:11

Незаконне вирубування лісу на Далекому Сході знищує середовище амурського тигра. У світі залишилось близько 450 особин цих тварин

тигр
Амурський тигр

Американські споживачі, які купують меблі або паркет, зроблені з деревини незаконно добутої в Росії, мимоволі сприяють зникненню амурського тигра - одного з найбільш нечисленних підвидів тигра в світі, занесеного в Червону книгу. До такого висновку прийшли автори доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Згідно з дослідженням, лісоруби в східній частині Росії або зловживають дозволами на вирубку хворих дерев як заходи з оздоровлення лісів, або відверто порушують закон, знищуючи дерева на території заповідників.

Не жаліють браконьєри і багаторічні монгольські дуби та інші породи дерев, які є ключовими для виживання амурського тигра, говориться в доповіді.

За підрахунками екологів, у світі залишилося близько 450 особин цих тварин.

Співробітники WWF зазначають, що лісоруби Хабаровського і Приморського краю разом з меблевими фабриками, що працюють на території Китаю, використовують деревину, добуту незаконним шляхом, для виробництва паркетних дощок і меблів, які йдуть на експорт у США і Європу.

Подібна практика вкрай небезпечна для амурського тигра, якого ще називають сибірським. Так багатовікові дуби, говориться в доповіді, дають жолуді, які є кормом для оленів і диких кабанів, на яких у свою чергу полюють тигри. Крім цього, нові дороги, які будуються для зручності лісорубів, сприяють браконьєрству.

"Американські споживачі можуть мимоволі брати участь у цьому", - заявила Лінда Уолкер, що керує відділом світових лісів і торгівлі WWF в Північній Америці.

Уолкер також порадила покупцям співпрацювати з компаніями, які пропонують продукти, сертифіковані Лісовою опікунською радою США. Проте в Росії практично немає подібних компаній.

"Покупка сертифікованих меблів, паркету - найлегший спосіб, який гарантує, що ви не сприяєте вимиранню амурського тигра", - говориться в доповіді WWF.

Читайте також:

Людство за 40 років знищило майже третину біоресурсів Землі

Король Іспанії вибачився за поїздку на полювання в Африку під час кризи

Вчені зуміли зробити значний прорив у питанні розмноження великих панд

WWF: Дикі тигри можуть зникнути на планеті до 2022 року

За матеріалами: Голос Америки (українська служба)
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...