Топ Новини

Джохар Царнаєв у в'язниці одужує і заговорив

30 квітня 2013 в 10:16

Після упіймання Джохара Царнаєва в американської влади були серйозні побоювання щодо його дієздатності і, відповідно, можливості у майбутньому за законом відповісти за скоєний злочин.

Молодший з двох братів Царнаєвих, що підозрюються владою США в організації та проведенні теракту на Бостонському марафоні, після переведення у тюремний медичний центр "Девенс" швидко одужує. Власне, вже у реанімаційному відділенні бостонської лікарні, куди 19-річний Джохар Царнаєв у важкому стані був доставлений після багатоденного поліцейського полювання, він показав неабияку волю до життя.

У стані Джохара Царнаєва відзначений суттєвий прогрес, він швидко відновлюється і вже "розмовляє та взаємодіє з медичним персоналом, передає CNN. Інші подробиці про стан терориста поки не повідомляються.

Те, що незважаючи на поранення горла він не втратив здатність говорити, стало очевидним практично відразу після затримання - коли Царнаєв-молодший розповів правоохоронцям про свої з братом плани здійснення нових терактів. Щоправда, злочинець замовк, ледве йому зачитали, з деяким запізненням, його права. Так що навряд чи лікарям медцентру "Девенс" підозрюваний розповідає щось суттєве у справі.

Після упіймання Джохара Царнаєва в американської влади були серйозні побоювання щодо його дієздатності і, відповідно, можливості в майбутньому за законом відповісти за скоєний злочин. Однак джерела в госпіталі "Бет Ісраел", де рятували терориста, розповіли CNN, що досить швидко стало зрозуміло: Царнаєв постраждав не так сильно, як спершу здалося.

В реанімацію підозрюваного доставили у несвідомому стані, всього у крові, у супроводі агентів ФБР, які не відходили від потерпілого ні на крок. Через деякий час Царнаєв опритомнів і почав кричати від болю. Найперше пораненого відправили на рентген і КТ, потім доставили в операційну. Рятуванням життя молодої людини, що убила трьох і зробила каліками десятки людей займалися двоє хірургів, також на операції були присутні два фахівці з торакальної хірургії і ще близько 10 асистентів і медсестер.

У результаті з'ясувалося, що з серйозних поранень у Царнаєва були лише поранення горла і ноги, але життю загрожувала хіба що велика крововтрата. "Він був у куди кращому стані, ніж багато хто думав", - розповіло джерело CNN у госпіталі.

Лікування та утримання Джохара Царнаєва в медцентрі "Девенса", звичайно, здійснюється за рахунок американських платників податків, їм же доведеться оплачувати довічне проживання терориста у в'язниці, якщо той не буде засуджений до страти. Це, звичайно, може здатися абсурдним будь-якому пересічному американцеві і особливо постраждалим під час теракту та родичам трьох загиблих. І вже зараз у місцевій пресі з'явилися матеріали на цю тему, здатні викликати у американців праведний гнів.

За десять років, з 2002 по 2012 рік, що брати Царнаєви проживали у США, державні соціальні служби видали їм та їхнім родичам різної допомоги на 100 тисяч доларів, пише The Boston Herald.

Так, батьки Царнаєвих Анзор і Зубейдат - нині проживають в Дагестані і не висловлюють особливого бажання повернутися в Штати, щоб побачитися з молодшим сином і поховати старшого, - як політичні біженці мали користувалися правом безкоштовного медичного обслуговування. Покійний Тамерлан Царнаєв разом з дружиною Кетрін Рассел отримували допомогу на дитину. Також сімейство Царнаєвих користувалося пільгами при оренді житла та отримувало купони на їжу. Нарешті, Джохар Царнаєв отримав грант у розмірі 3,5 тисяч доларів на навчання в коледжі.

"Різноманітність посібників, які вони отримали, просто шокує, - зізнався The Boston Herald член урядового комітету, якому було доручено розібратися в особливостях фінансових взаємовідносин Царнаєвих зі США. - Хочемо запевнити громадськість, що ми вивчимо всі наявні дані, так як зрозуміло, що люди мають право знати, що за допомогу держава надавала цій родині, тепер підозрюваній у скоєнні страшного злочину".

Читайте також:

Царнаєвих спеціально готували до теракту, - конгресмен

Після теракту у Бостоні у Царнаєвих залишалися ще шість бомб

Спецслужби США знали про Царнаєва-старшого за рік до терактів, але не вжили ніяких дій

Джохару Царнаєву пред'явлені звинувачення: йому може загрожувати страта

За матеріалами: CNN
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...