Депортація біженців в Туреччину незаконна навіть згідно з правилами ЄС – FT

Поділитися
Депортація біженців в Туреччину незаконна навіть згідно з правилами ЄС – FT ЕС не может депортировать беженцев в Турцию. Иллюстрация © @sitel
Згідно з критеріями Євросоюзу, Туреччину навряд чи можна назвати безпечною країною.

Після 12-годинної зустрічі високо посадовців ЄС і Туреччини, виснажений президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер вийшов на сцену і монотонно оголосив, що план відправляти мігрантів з островів Греції в Туреччину законний.

А потім він спробував зробити так, щоб ще більше втомлена преса остаточно занудилася і почав говорити юридичними термінами. Зокрема, він зробив посилання на статті 33 і 38 Директив щодо процедури надання притулку в ЄС, які, на його думку, цілком виправдовували депортації мігрантів з Греції в Туреччину. Оскільки пункт "С" у другому параграфі 33-ї статті передбачає, що ЄС може відмовити прохачу у притулку, якщо він вже був на території безпечної країни, яка не є членом союзу.

"Але чи це саме так насправді?" - пише на сторінках Financial Times Дункан Робінсон.

Він зауважує, що в 33 статті Директиви дійсно вказано, що якщо біженець вже на території третьої безпечної країни, тоді немає причин йому надавати притулок. А які країни можна називати "безпечними" якраз визначає стаття 38, на яку теж послався Юнкер. Він запевнив, що Туреччина цілком відповідає вимогам статті. Однак її пункт "С" відкидає впевненість президента Єврокомісії.

В ньому йдеться про те, що "безпечна" країна повинна гарантувати, що біженців "не видворять" назад у їхню країну, де вони будуть у небезпеці, оскільки цього вимагає Женевська конвенція. Крім того, у пункті "Е" 38-ї статті Директиви також вказано, що в "безпечній країні" існуватиме юридична можливість попросити притулку.

Туреччина, згідно з доповідями Human Rights Watch і Amnesty International, має довгий список випадків видворення людей назад у небезпеку. На додачу, Анкара не повноцінний член Женевської конвенції з питань біженців. Вона підписала документ, але встановила певні географічні обмеження: лише громадяни країн Європи можуть просити притулок в Туреччині.

Тож іракці, афганці і будь-хто інший, хто втік від війни і не має європейського паспорта, не може претендувати на статус біженця на турецькій території. Анкара зробила для сирійців виключення, але навіть вони не мають повноцінних прав біженців.

Тож очевидно, що власні правила ЄС не дозволяють вважати Туреччину безпечною і відправляти туди біженців. Вчора ООН і правозахисники розкритикували угоду ЄС з Туреччиною щодо біженців. На їхню думку, сторони опустилися до дріб'язкової торгівлі, яка не має нічого спільнго з правами і гідністю людей у скруті.

8 березня голова Європейської ради Дональд Туск повідомив, що домовленості Євросоюзу з Туреччиною, досягнуті на саміті в Брюсселі, посилають чіткий сигнал, що час нелегальної імміграції в Європу закінчився.

На початку березня головнокомандувач об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Бридлав заявив, що Росія і Сирія використовують біженців в якості зброї проти Європи.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі