Топ Новини

Дата початку конклаву з обрання Папи Римського досі не визначена

7 березня 2013 в 17:23

Наразі у Ватикані знаходяться 114 з 117 кардиналів-виборців. Оскільки двоє раніше оголосили, що не зможуть взяти участь у конклаві, залишається дочекатися, коли прибуде останній кардинал-виборець - в'єтнамський прелат Жан-Батист Фам Мін Ман.

Дата початку конклаву, на якому буде обрано нового Папу Римського, поки не визначена, повідомив у четвер після закінчення чергової конгрегації (наради) кардиналів римсько-католицької церкви офіційний представник Ватикану Федеріко Ломбарді.

Очікувалося, що дата скликання конклаву в березні буде визначена в середу, максимум - у четвер. Однак у Ватикані, ймовірно, вирішили дочекатися прибуття всіх кардиналів, вік яких не перевищує 80 років і які мають право взяти участь у виборах нового Папи. За словами Ломбарді, наразі у Ватикані знаходиться 114 з 117 кардиналів-виборців. Оскільки двоє раніше оголосили, що не зможуть взяти участь у конклаві, залишається дочекатися, коли прибуде останній кардинал-виборець - в'єтнамський прелат Жан-Батист Фам Мін Ман. Передбачається, що вже в четвер увечері він буде у Ватикані.

Ломбарді також спростував інформацію, поширену раніше деякими ЗМІ, що на 11 березня вже призначена традиційна месу в Соборі святого Петра за участю членів Кардинальської колегії, яка зазвичай передує початку конклаву. Глава служби друку Святого престолу назвав подібні повідомлення "безпідставними".

Ломбарді повідомив, що на конгрегації були заслухані кілька виступів, пов'язаних з економічним становищем Ватикану, а також було надіслано телеграму владі Венесуели в зв'язку зі смертю президента Уго Чавеса, текст якої оголосив декан Кардинальської колегії Анджело Содано.

Оголошуючи 11 лютого про своє рішення відмовитися від папського служіння, Бенедикт XVI відразу ж нагадав про необхідність невідкладного скликання конклаву для обрання нового понтифіка. У середу Ломбарді не виключив, що вже до Пальмового воскресіння, яке католики цього року відзначають 24 березня, Римсько-католицька церква може знайти нового предстоятеля.

Читайте також:

Новий Папа Римський може вступити на престол 19 березня

Кардинали з України не зможуть вплинути на вибір нового Папи

Femen відсвяткували зречення Бенедикта XVI у Соборі Паризької Богоматері

Зречення Папи схвилювало весь світ і здивувало навіть кардиналів

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...