Ціпрас розігрує "російську карту - Die Zeit

1 квітня 2015 в 05:20

Грецький прем'єр може попросити у Москви екстрений кредит, а Кремль може отримати союзника в ЄС, який виступить проти продовження санкцій.

Алексис Ципрас
Ціпрас хоче отримати від Москви кредит
© European Council

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас буде прийнятий в Кремлі з розпростертими обіймами, пише німецька газета Die Zeit.

Спочатку Ціпрас хотів їхати до Москви 9 травня, але передумав і відправиться в Росію 8 квітня. Греки сподіваються, що Москва зніме обмежувальні заходи (відповідь на санкції ЄС) на продукцію з Афін. Крім того, вони хотіли б купувати газ дешевше.

"Але головною метою візиту є, мабуть, те, що Ціпрас може спробувати взяти в Москви екстрений кредит", - говориться в статті.

Зближення грецького прем'єра з Росією - це більше, ніж тактичний хід, за допомогою якого він намагається "заморозити" процес отримання фінансової допомоги від ЄС. Можна бути впевненими в тому, що в Кремлі Ціпраса приймуть з розпростертими обіймами. Оскільки, як вважає видання, для російського президента Володимира Путіна важливі геополітичні перспективи. Наближатися літо, коли будуть переглянуті санкції проти Росії, а Греція могла б допомогти в цьому питанні Москві, виступивши проти їх продовження.

"Карти в східній частині Середземного моря повністю перемішаються", - прогнозує автор статті. Так, на доказ він нагадує, як у лютому Росія обіцяла Кіпру настільки необхідні інвестиції і сприятливі умови для погашення кредиту на 2,5 млрд євро. Кіпр ж у свою чергу пообіцяв можливість використання портів середземноморського острова в якості бази для російських військових кораблів.

Читайте також: На Грецію чекає "сюрприз": кредитори більше не бояться її виходу з єврозони - WSJ

Брюссель відхилив прохання Греції про надання 1,2 млрд євро - країни єврозони не знайшли правових підстав для виділення Афінам коштів з фонду банківської рекапіталізації. Греція не провела обіцяні реформи. 13 березня грецький міністр фінансів Янніс Варуфакіс заявив, що Греція в процесі подолання боргової кризи не має наміру скористатися пропозицією Росії про допомогу.

Раніше видання The Financial Times пислао, що Греції може знадобитися додаткова фінансова допомога вже в березні.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...