Чеські сенатори запідозрили президента країни в зраді батьківщині

4 березня 2013 в 19:54

Президентський термін Вацлава Клауса завершується вже 7 березня. Але якщо Конституційний суд визнає провину, йому загрожує позбавлення фінансових виплат та інших привілеїв, які надаються колишньому главі держави.

vaclav klaus.jpg
Вацлав Клаус

Сенат Чеської Республіки підтримав подання скарги на президента країни Вацлава Клауса, який завершує свій виборчий термін, у зв'язку зі зрадою батьківщині. Мова йде про першу таку скаргу в історії Чехії.

Причиною такого серйозного кроку стала новорічна амністія, яка зупинила розслідування низки великих економічних злочинів, а також зволікання з підписанням міжнародних договорів і призначенням суддів, зокрема і конституційних.

За подачу скарги, яку буде передано Конституційному суду у вівторок 5 березня до полудня, проголосувало 38 сенаторів, 30 членів верхньої палати парламенту Чеської Республіки було проти. Конституційний суд вже заявив, що скаргу на президента в зв'язку зі зрадою батьківщині буде обговорено в пріоритетному режимі. Рішення може бути винесено в кінці березня.

За законом, зрада батьківщині, то є єдиний злочином, в якому може бути звинувачений керівник держави, є "дії президента республіки, спрямовані проти суверенітету і цілісності республіки, а також проти її демократичного ладу". Покаранням за даний злочин може бути позбавлення президентської функції та права знову бути обраним главою держави. Засуджений президент втрачає належну йому зарплату, а також фінансових виплат та інших привілеїв, які надаються колишньому главі держави після відходу з поста головного держави. Другий виборчий термін президента Вацлава Клауса завершується вже у четвер 7 березня.

Як заявив соціал-демократичний сенатор Іржі Динстбир, який підписав скаргу, він виконав свій обов'язок захищати конституційний порядок країни і не міг мовчати в ситуації, коли Вацлав Клаус неодноразово порушував головний закон держави.

Голова сенаторів керівних цивільних демократів Ярослав Кубера зауважив, що в Чехії може статися все, що завгодно. Сенат, на його думку, "випустив джина з пляшки" і роз'єднання громадян виявиться ще більшою мірою.

Прем'єр Чехії Петро Нечас вважає, що скарга на президента в даному випадку є проявом мстивості людей.

Міністр закордонних справ Карел Шварценберг впевнений, що подача скарги на президента в даному випадку є нерозумним кроком, оскільки настільки серйозну міру можна застосовувати тільки в дуже  серйозних випадках.

Читайте також:

Президента Чехії вперше обрали всенародним голосуванням

Чехія не збирається переходити на євро

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...