Царнаєва помістили в одиночну камеру під цілодобове спостереження

28 квітня 2013 в 10:02

Обвинувачений у скоєнні теракту в Бостоні міститься у вузькій одиночній камері і отримує ліки через спеціальний люк у дверях. Спостереження за ним ведеться 24 години на добу.

Джохар Царнаев
Спостереження за Царнаєвим ведеться цілодобово

Обвинуваченого в скоєнні теракту на Бостонському марафоні 19-літнього Джохара Царнаєва помістили в тюремний комплекс Девенс на території колишньої військової бази в 65 кілометрах від Бостона. Туди зазвичай направляють ув'язнених, які потребують медичного догляду.

Як розповів представник в'язниці Джон Коллауті, Царнаєв міститься в маленькій вузькій одиночній камері і знаходиться під цілодобовим спостереженням.

За словами Коллауті, у важких сталевих дверей, за якими міститься обвинувачений, є оглядове вікно для спостереження за ув'язненим у камері також встановлена відеокамера. Їжу і медикаменти Царнаєв отримує через спеціальний люк у двері.

Представник в'язниці запевнив, що Джохару продовжує надаватися вся необхідна медична допомога.

Тим часом стало відомо, що російські спецслужби передали владі США записи телефонних розмов братів Царнаєвих. В одній з розмов, як повідомило анонімне джерело агентства АР, мати обвинувачених Зубейдат Царнаєва "в загальній формі" згадує про священну війну проти невірних (джихаді). З ким із синів вона спілкувалася, не повідомляється.

Деталі записаної бесіди не розкриваються. З повідомлення також незрозуміло, на якій підставі російські спецслужби прослуховували телефони і записували розмови сім'ї Царнаєвих.

Нагадаємо, 26-літній Тамерлан і 19-літній Джохар Царнаєви підозрюються в організації теракту на Бостонському марафоні 15 квітня 2013 року. В результаті двох вибухів тоді загинуло три людини, понад 180 отримали серйозні поранення. Бомби були виготовлені з використанням скороварок, начинених підшипниками і цвяхами.

19 квітня старший Царнаєв загинув у перестрілці з поліцією, а молодший був поранений і протягом доби переховувався, проте згодом був затриманий. За деякими даними, перед арештом Джохар спробував вчинити самогубством, вистріливши собі в рот. Куля пройшла навиліт, вийшовши над ключицею. Через сильний біль у горлі він не може розмовляти. 25 квітня його перевели з лікарні у в'язницю.

За даними ЗМІ, в лікарні Царнаєв нібито заявив слідчим, що головним організатором теракту був його старший брат Тамерлан. За його словами, за їхніми діями не стояли міжнародні терористичні угруповання, а метою дій Тамерлана був захист ісламу. Проте після того, як Джохара ознайомили з так званим "правилом Міранди" - юридичною нормою, спрямованою на розширення прав підозрюваних, допитуваних поліцією - він вирішив не відповідати на питання слідчих.

Читайте також:

Після теракту в Бостоні у Царнаєвих залишалися ще шість бомб

Спецслужби США знали про Царнаєва-старшого за рік до терактів, але не зробили ніяких дій

Джохару Царнаєву пред'явлені звинувачення: йому може загрожувати страта

У США радіють: схоплено Джохара Царнаєва

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...