Топ Новини

Бенедикт XVI дозволив провести конклав раніше 15 березня

25 лютого 2013 в 14:46

Внесення Папою змін у діючі правила враховує думку цілого ряду представників Ватикану, згідно з яким обрання нового Папи повинно відбутися раніше, оскільки це дозволить йому краще підготуватися до участі у заходах, приурочених до святкування Великодня.

Бенедикт XVI
Папа римський Бенедикт XVI
Папа римський Бенедикт XVI у понеділок, 25 лютого видав спеціальний указ, що дозволяє провести вибори нового понтифіка раніше наміченого терміну, заявив офіційний представник Ватикану Федеріко Ломбарді.

Спеціальна папська ініціатива, так званий рескрипт Motu proprio, також внесла ряд процедурних змін до проведення конклаву кардиналів.

Ці зміни були внесені до конституції римської католицької церкви, яка була видана попереднім понтифіком Іоанном Павлом II у 1996 році.

Конституція, в частині регулювання відповідних питань, визначала дату початку конклаву у період між 15-м і 20-м днем з того моменту, коли папський престол звільнився з причини смерті понтифіка або у зв'язку з його зреченням.

Таким чином, відповідно до правил, що діяли донині, конклав не міг початися раніше 15 березня.

Внесення Папою змін у діючі правила враховує думку цілого ряду представників Ватикану, згідно з яким обрання нового Папи має відбутися раніше, оскільки це дозволить йому краще підготуватися до участі у заходах, приурочених до святкування Великодня.

Читайте також:

Новий Папа Римський може вступити на престол 19 березня

Бенедикт XVI закликав до відновлення католицької церкви

Після зречення Бенедикт XVI має намір сховатися від світу

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • 123 25 февраля, 21:23 До редакції: Коли вже перестанете писати «бздури» стосовно церковної тематики, в якій взагалі не тямите. 1. Папа не видає укази! 2. Motu proprio – не рескрипт, а лист написаний з особистої волі Понтифіка. Натомість рескрипт – це відповідь на чиєсь прохання чи лист. 3. Не існує «конституції римської католицької церкви», а лише Апостольська Конституція Universi Dominici Gregis, видана Іваном Павлом II у 1996 році. 4. Папський престол не «звільняється», а стає вакантним через смерть Єпископа Риму або через його зречення (не відставку!). 5. На кінець, щодо титулу: Папа не дозволяв проводити конклав раніше, оскільки не він його скликає і не він на ньому головує. Він, як найвищий Законодавець Католицької Церкви, установив, що день початку конклаву вирішує Колегія Кардиналів, беручи до уваги присутність у Ватикані кардиналів, що мають право брати участь у виборах нового Папи. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...