Баррозу застеріг Великобританію від виходу з Євросоюзу

Поділитися
Баррозу застеріг Великобританію від виходу з Євросоюзу Баррозу розчарований позицією Кемерона стосовно Євросоюзу © omg.md
Голова Єврокомісії вважає, що Кемерон використовує агітацію про відокремлення від Євросоюзу для особистої передвиборної компанії, ставлячи під загрозу, в першу чергу, майбутнє своєї країни.

В Євросоюзі назріває черговий внутрішній розкол: незважаючи на згуртовану зовнішню політику, Великобританія на чолі з прем'єр-міністром Девідом Кемероном знову починають спекулювати на питанні про вихід з Європейського союзу через внутрішню політику ЄС. Кемерон в разі свого переобрання в 2015 році обіцяє британцям поставити питання виходу з ЄС на референдум у зв'язку з незговірливістю Євросоюзу реформувати міграційну політику, повідомляє Reuters.

Кемерон давно наполягає на посиленні міграційної політики і обмеженні можливостей для переміщення іммігрантів. Разом з тим, "континентальний" Євросоюз і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу в першу чергу виступають проти обмеження свободи внутрішнього переміщення, тому що вона є фундаментальним принципом ЄС. Своїми міркуваннями та попередженнями щодо сепаратизму Великобританії поділився Баррозу в понеділок у Лондоні.

Зокрема, поки ще чинний президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу назвав відповідні заяви Кемерона, що почастішали, нічим іншим, як передвиборчими спекуляціями перед консервативними британцями. Більш того, за його словами, Великобританія може втратити свій міжнародний вплив і кращих друзів заради задоволення примх виборців.

Читайте також: Британія прощається. Але поки що не йде

На думку Баррозу, при виході з ЄС Британія миттєво ослабне і буде менше впливати на вирішення важливих світових і навіть своїх питань: зміна клімату, боротьба з "Ісламським тероризмом", ведення переговорів на вигідних позиціях з США і Китаєм і так далі.

"Чи зможе Великобританія впоратися без допомоги своїх друзів? Моя відповідь буде: ймовірно, ні", - зауважує Баррозу.

Читайте також: Великобританія: Вихід з Євросоюзу став би "економічним самогубством"

Він також дорікнув позиції Великобританії в дискримінації громадян ЄС "по сортах", що є неприпустимим для ЄС. На його думку, Британія просто пропонує ділити громадян Євросоюзу на "перший сорт" з привілеями пересування, і "другий сорт", переважно з Центральної та Східної Європи, яким в першу чергу загрожують обмеження.

"Буде історичною помилкою, якщо Великобританія продовжить віддалятися від Центрально-Східної Європи", - вважає глава Єврокомісії, додаючи, що саме Лондон, в свій час, був одним з головних адвокатом цих країн під час їх інтеграції в ЄС.

Кемерон, у свою чергу, відкидає звинувачення Баррозу, посилаючись на те, що тільки британський народ є його "начальником", тому він буде, в першу чергу, відповідати вимогам свого народу.

Також важливо відзначити, що за словами Кемерона, Британія не хотіла б залишати ЄС, але хотіла б залишитися саме в реформованому Союзі, з урахуванням своїх вимог. Але в міграційному питанні, як ми бачимо, у сторін зберігаються кардинально різні позиції, що оголює давні традиції євроскептицизму Великобританії і висуває новий виклик перед цілісністю Євросоюзу.

Раніше повідомлялося, що Великобританія визначиться зі своїм місцем в Євросоюзі в 2017 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі