Топ Новини

Банки Кіпру знищили докази своїх помилок, які згубили економіку острова

4 квітня 2013 в 13:33

Влада Кіпру отримала інформацію про сумнівні операції, проведені двома найбільшими банками острова, які могли спровокувати економічну кризу у країні.

Кипр
Кіпрська влада розслідує діяльність банків, щоб з'ясувати, які могли привести до кризи

У найбільших банках Кіпру - Bank of Cyprus і Cyprus Popular Bank (Laiki) - була знищена інформація про дії керівництва установ, які могли стати причиною економічної кризи у країні.

Факт знищення компрометуючих електронних документів виявила консалтингова компанія Alvarez & Marsal, яка за завданням ЦБ Кіпру розслідувала діяльність банків, повідомляє кіпрський телеканал ΡΙΚ.

Відомості вже надані генпрокурору країни Петросу Клерідісу. Він заявив, що влада проведе повне розслідування і запевнив, що від відповідальності за порушення, що призвели до проблем у банківському секторі країни, ніхто не втече.

- Ахметов встиг вивести з Кіпру $ 30 млн, - Financial Times

Доповідь Alvarez & Marsal складається з чотирьох частин: у першій розглядається покупка Bank of Cyprus грецьких державних облігацій, у другій - його придбання у Росії "Юніаструм Банку", у третій - експансія Bank of Cyprus в Румунії.

У четвертій частині розглядається перетворення банку Marfin Egnatia на дочірню структуру Laiki Bank у березні 2011 року.

У доповіді два додатки з документами, звітами і листами Laiki Bank і Bank of Cyprus.

У Alvarez & Marsal вважають, що інформацію знищили особи, які побоюються притягнення до кримінальної відповідальності за безвідповідальну оцінку ризиків при купівлі держоблігацій Греції.

Знецінення бондів згодом стало однією з головних причин кризи на Кіпрі і призвело до необхідності рекапіталізувати банківський сектор острова.

Нагадаємо, 25 березня "трійка" міжнародних кредиторів (Єврокомісія, Європейський Центробанк, МВФ) погодилася надати Кіпру фінансову допомогу у розмірі 10 млрд євро, якщо країна самостійно зможе знайти 5,8 млрд.

Для цього вперше в історії ЄС вкладники банків у примусовому порядку будуть залучені до фінансування зусиль з вирішення боргових проблем. Власники рахунків понад 100 тисяч євро у Bank of Cyprus і Laiki втратять більшу частину коштів.

Після вимушених тривалих "канікул", поки не було ухвалено остаточне рішення, кіпрські банки відкрилися в умовах істотного обмеження руху капіталу. Втім, за даними європейських ЗМІ, поки переговори між кіпрським урядом і європейцями тривали, через відділення кіпрських банків за кордоном - у Великобританії і Росії - були зняті сотні мільйонів євро.

Читайте також:

Кіпр продасть всі відділення своїх банків в Україні і Росії

Британські економісти напророкували Україні долю Кіпру

З Кіпру вивели сотні мільйонів євро через філії банків у Лондоні та Москві

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 5 апреля, 08:55 Не вірю! Така малесенька держава не здатна протистояти глобальним причинам світової фінансової кризи, якими виявились апріорі безтоварні бакси та євро, а також Шенгенська авантюра про "безмитне" переміщення товарів. Такій величезній масі безтоварних грошей не здатна протидіяти економіка наймогутніших держав, а не Кіпру. Не можна втручатися у ринкове ціноутворення попитом покупців і пропозиціями продавців безтоварними дооцінками результатів праці на суми "уніфікованого мита(ПДВ)", акцизу та різних цільових зборів, бо це створює дефіцит грошей для оплати самої праці. Такого абсурду, коли збільшення маси грошей збільшує дефіцит грошей, світова економіка ще не переживала... Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...