Армія Росії відпрацьовувала напад на Балтію і Скандинавію - експерти

Поділитися
Армія Росії відпрацьовувала напад на Балтію і Скандинавію - експерти Російська армія відпрацьовувала сценарій нападу на Данію, Норвегію і Фінляндію. Ілюстрація © РИА Новости
Російська армія здатна захопити одну з країн Балтії за лічені години і тим самим покласти край ері впливу США в Європі.

Збройні сили Росії відпрацьовували сценарій швидкої окупації частини Данії, Швеції і нападу на одну з країн Балтії. Враховуючи роздрібненість Північної Європи, така операція могла б пройти швидко і майже без жертв. Однак роль НАТО і США в системі безпеки Європи лишилася б після цього у минулому.

Про це йдеться у звіті організації Center for European Policy Analysis, який підготував експерт з питань Східної Європи і Росії Едвард Лукас. В ньому йдеться про те, що агресивна поведінка Росії встановила новий військовий фронт у Європі вздовж кордонів країн Балтії, Польщі, а також Данії, Швеції, Норвегії і Фінляндії.

На перший погляд ці країни цілком успішні і здатні себе захистити, об'єднавши зусилля. Їхній спільний ВВП становить 2,3 трильйона доларів. Це на третину більше, ніж в Росії. Населення – 70 мільйонів, що значно більше, ніж, наприклад, у Франції. А спільні витрати на армію складають 33 мільярди доларів. Крім того, дев'ять європейських країн мають найкращу авіацію, флот, кібервійська і спецназ. Однак все це не захистить їх від агресії Росії, оскільки всі ці країни ніяк не об'єднанні: одні входять в НАТО і ЄС, деякі не входять.

Норвегія і Фінляндія десятиліттями зберігали військовий нейтралітет. Однак тепер розглядають питання вступу до НАТО. Хоча навіть якщо вони наважаться на цей крок, сам процес подачі заявок і прийому займе не менше 18 місяців. А тим часом Росія вже поводиться агресивно і погрожує сусідам.

У звіті також йдеться про позачергові навчання Росії, які відбулися в грудні і застали НАТО зненацька. А також у документі йдеться про масштабні військові маневри, які Москва влаштувала у березні. В них були задіяні 33 тисячі солдатів. Сценарій навчань передбачав швидку окупацію півночі Норвегії, Аландських островів (шведськомовна територія Фінляндії), а також шведського острова Готланд і данського острова Борнгольм.

Захоплення цих територій дозволило б Росії завадити НАТО відправити підкріплення в країни Балтії, у праві на суверенітет яких нині в Москві "засумнівалися". В документі йдеться, що захоплення однієї країни в регіоні зайняло б кілька годин.

У звіті Center for European Policy Analysis також згадується про численні порушення повітряного простору, які відбувалися переважно над тими територіями, окупацію яких відпрацьовували російські військові.

Експерти пишуть, що Кремль навряд чи хоче відновити альянс Варшавського договору, так само як йому не потрібна територія Балтії. Однак захоплення цих територій принесло б Росії деякі політичні вигоди. Зокрема, неспроможність НАТО захистити союзників у Північній Європі і Балтії поклало б край визначальній ролі США у системі безпеки Європи. Крім того, Москва змогла б з позиції сили вести переговори із Заходом про нову світову систему безпеки, в якій би вона займала ключову роль.

У висновках експерти радять НАТО посилити неядерні сили в Північній Європі і Балтії, налагодити їхні військові і політичні зв'язки з країнами Скандинавії і Польщею, щоб в разі потреби вони могли спільно ефективно захищатися. В цей же час, в адміністрації Путіна назвали "маячнею сивої кобили" можливість нападу на країни Балтії. Зокрема, так висловився голова адміністрації президента РФ Сергій Іванов. Він вважає, що країни Балтії нібито спеціально підкреслюють можливість нападу з боку РФ, щоб отримати гроші від Заходу.

Хоча третього червня збройні сили Латвії зафіксували на відстані 8 морських миль від державного кордону російські військові багатоцільові фрегати "Жвавий" і "Стійкий" класу "Стерегущий". 9 червня винищувачі НАТО перехопили російський літак-розвідник поблизу Латвії, четвертий літак ВПС РФ за два дні. 16 червня винищувачі НАТО піднялися на перехоплення п'яти військових літаків РФ над Балтійським морем.

Також агресія РФ спонукала Данію і Швецію розширити військову співпрацю. Держави планують проводити морські і повітряні навчання на територіях обох країн, обмінюватися інформацією про спостереження за повітряним простором, морською акваторією, а також здійснювати обмін інформацією через захищені комунікації. Крім того, Швеція також домовилася про військову співпрацю з Фінляндією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі