Агресія Росії проти України зміцнила рішучість США посилити НАТО

Поділитися
Агресія Росії проти України зміцнила рішучість США посилити НАТО Агресія Росії проти України зміцнила рішучість США посилити НАТО
Вживають заходів, що покликані запевнити союзників у Центральній і Східній Європі в тому, що вони можуть розраховувати на підтримку з боку США. Україні ж буде надано додаткову військову допомогу.

Агресія Росії проти України зміцнила рішучість США посилити НАТО, заявив міністр оборони США Чак Гейґел після зустрічі у Пентагоні зі своїм польським колегою Томашем Симоняком.

Гейґел зазначив, що НАТО переживає зараз важливий момент, і висловив стурбованість "активністю Росії, що дестабілізує ситуацію" на сході України: "Дії, вжиті Росії за останні два місяці, є не просто безвідповідальними і порушують територіальну цілісність та суверенітет суверенної держави. Вони є загрозливо безвідповідальними".

Гейґел також повідомив, що приймаються заходи, покликані запевнити союзників у Центральній і Східній Європі в тому, що вони можуть розраховувати на підтримку з боку США: "Цих заходів вживають не для того, щоб спровокувати Росію або погрожувати їй, а для того, щоб продемонструвати прихильність НАТО принципам колективної оборони".

- Кисельов поскаржився, що НАТО його душить, Путін у відповідь пообіцяв всіх задушити сам (ВІДЕО)

США вже направили до Польщі ще 12 винищувачів F-16. Ймовірно, вони будуть перебувати там до кінця року. Окрім того, в четвер військово-морське командування НАТО повідомило про те, що в Балтійське море направлено чотири мінні тральщики і корабель підтримки. Кораблі надано військово-морськими силами Норвегії, Нідерландів, Бельгії та Естонії. Керівництво НАТО також чітко дало зрозуміти, що має намір утримуватися від військового втручання в ситуацію в Україні, що не входить до альянсу.

Гейґел оголосив про намір США надати Україні додаткову військову допомогу, в тому числі направивши в країну медикаменти, військові каски, матраци і водоочисні установки. Незважаючи на прохання про надання військової допомоги інших видів, адміністрація Обами досі надавала Україні фінансову допомогу, продовжуючи чинити дипломатичний тиск на Росію.

Польща, яка є членом НАТО, також стурбована діями Росії і веде переговори з американцями про модернізацію своїх збройних сил.

Як заявив міністр оборони Польщі, те, про що він дізнався, обнадіює: "Ми хочемо, щоб Польща максимально тісно співпрацювала з Заходом, з НАТО і з Сполученими Штатами, і це єдиний спосіб гарантувати нашу безпеку".

Висловивши надію на те, що переговори зможуть сприяти розрядці напруженості, Гейґел не став виключати ймовірність того, що Росія зможе спробувати повернути собі частину території і відновити вплив, втрачений після розвалу Радянського Союзу, заявивши, що, "знаючи про те, що відбувалося в минулому, не слід виключати ймовірність будь-якого розвитку ситуації". !zn

Читайте також:

НАТО активізує військові навчання і розгорне додаткові сили в Європі

Сенатор Маккейн закликав допомогти Україні озброєннями

НАТО направить додаткові кораблі в Балтійське і Середземне море

The Washington Post: У Путіна є три "українських сценарії", і всі вони небажані для Заходу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі