Вибори в Раду розчарували Канаду

Поділитися
Канада розчарована тим, що нинішні вибори в парламент, як видається, не відповідають тому рівню розвитку демократії, який раніше був досягнутий в Україні.

Канадські міністр закордонних справ Джон Берд і міністр міжнародної співпраці Джуліан Фантіно "розчаровані тим, що нинішні вибори в парламент, як видається, не відповідають тому рівню розвитку демократії, який раніше був досягнутий в Україні", підкреслили вони у спільній письмовій заяві.

"Ці вибори, які є ключовим індикатором демократичного розвитку в Україні, відзначені тривожними тенденціями в просуванні країни на шляху реалізації демократичних устремлінь. Ми з нетерпінням очікуємо оцінок (виборів) від канадської місії спостерігачів, а також від спостерігачів, які представляють Організацію з безпеки і співробітництва в Європі" - вважають канадські політики.

"Глава канадської місії спостерігачів - сенатор Рейнелл Андрейчук висловила в суботу свою стурбованість з приводу порушень, допущених у ході виборчого процесу. Порушення, помічені під час передвиборчої кампанії, створили нерівні умови, які могли вплинути на вільне волевиявлення громадян" - сказано в заяві.

- Центральна виборча комісія опрацювала 28,09% всіх протоколів

За словами міністрів, "Канада прихильна наданню підтримки у забезпеченні для всіх українців свободи, демократії, дотримання прав людини і верховенства закону".

Нагадаємо, Оттава направила на ці вибори майже 500 своїх спостерігачів, багато з яких є представниками канадсько-української громади. У Канаді, населення якої налічує 34,5 мільйона осіб, проживають понад 1,2 мільйона вихідців з України.

Відзначимо також, що члени окружної виборчої комісії № 10 намагалися видалити з дільниці міжнародного спостерігача з Канади.

Нагадаємо, вибори до парламенту України пройшли 28 жовтня. На п'ятирічний термін будуть обрані 450 народних депутатів, половина з них обирається за пропорційною системою, половина - у мажоритарних округах. Прохідний бар'єр за партійними списками складає 5%. В одномандатних округах перемагає кандидат, що набрав просту більшість голосів, а у випадку однакових результатів серед лідерів проводиться другий тур.

За даними Національного екзит-полу, до парламенту проходять п'ять політсил: Партія регіонів - 28,1%, «Батьківщина» - 24,6%, «УДАР» - 15,4%, ВО «Свобода» - 12,2%, КПУ – 11,6%. !zn

Читайте також:

У Партії регіонів упевнені, що ще додадуть собі «пару відсотків голосів» після їх підрахунку

Ющенко відібрав у опозиції два з половиною мандата

Парламентські вибори визнано такими, що відбулися: явка виборців склала 57%

Явка на парламентських виборах в Україні склала 57,99%

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі