Топ Новини

Верховна Рада зможе працювати без п'яти депутатів із проблемних округів

7 листопада 2012 в 13:26
У ЦВК нагадали, що Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менше двох третин від її конституційного складу. «Тобто, якщо там буде навіть 300 депутатів, вона буде легітимна і зможе працювати», - зазначив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

Верховна Рада нового скликання зможе приступити до роботи, незважаючи на те, що ЦВК визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів у п'яти одномандатних округах: № № 94, 132, 194, 197 і 223. Про це 7 листопада журналістам заявив заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера.

Магера зазначив, що Верховна Рада є повноважною за умови обрання не менше двох третин від її конституційного складу. «Тобто, якщо там буде навіть 300 депутатів, вона буде легітимна і зможе працювати. Інші п'ять, я не виключаю, будуть обрані з часом», - зазначив Магера, якого цитує Ліга.net.

- У ЦВК вважають, що перевибори відбудуться не раніше березня 2013 року

Що стосується того, яким чином ЦВК буде діяти 12 листопада, коли за законом має встановити остаточні результати виборів, Магера не виключив, що на цей рахунок може бути ухвалено якесь додаткове рішення ЦВК.

Він уточнив, що 12 листопада ЦВК буде приймати протокол про голосування в багатомандатному окрузі, де буде оголошено 225 депутатів за пропорційною системою, і протокол по кожному з одномандатних округів.

«Можливо, на цих п'яти округах протоколи підписані не будуть. Навряд чи хтось із членів ЦВК їх підпише», - додав він.

На додаткове запитання, чи повинні згідно з законом протоколи підписувати всі члени Центрвиборчкому, Магера додав: «99 стаття закону про вибори, на відміну від 98 статті, яка стосується загальнодержавного округу, не передбачає обов'язок члена ЦВК підписувати протокол по одномандатному округу. Такий пробіл є, і не виключаю, що він зіграє на руку того, щоб вивести цю ситуацію в нормальне русло».

У свою чергу, за словами члена ЦВК Михайла Охендовського, членам ЦВК не потрібно буде підписувати або не підписувати ці протоколи - вони просто не будуть розглядатися. «Прийнявши свою постанову, ЦВК тим самим зайняв чітку позицію, що протоколи в цих округах складатися та підписуватися не будуть. Результати виборів там встановлюватися не будуть. Вони будуть встановлені у 220 округах із 225», - сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада рекомендувала ЦВК провести перевибори у п'яти проблемних округах. Перед цим Центрвиборчком визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів в округах: N94, 132, 194, 197, 223.

Читайте також:

Опозиція внесла до Ради законопроект про перевибори у всій Україні

Азаров дивується, чому декілька проблемних округів викликають у всіх "істерику"

Азаров побачив «пряму загрозу демократії» у повторних виборах

 

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...