Топ Новини

В Україні стартувало голосування на парламентських виборах

27 жовтня 2012 в 16:27
У неділю, 28 жовтня, вперше з 2002 року парламентські вибори в Україні проводяться за змішаною системою. 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж - за мажоритарною системою в одномандатних округах. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5-відсотковий бар'єр.
vibor.jpg
rian.com.ua

В Україні 28 жовтня стартують парламентські вибори, які пройдуть за змішаною системою: половина депутатського корпусу (225 осіб) буде обрана за партійними списками, друга половина - в мажоритарних округах. Прохідний бар'єр для партій становить 5%. Голосування на виборах народних депутатів України відбудеться з 8:00 до 20:00. У списки для голосування внесено 36,3 млн виборців

На цих виборах брати участь будуть 87 політичних партій, 21 з яких висунула 2 тис. 643 кандидатів за партійними списками, у депутати тільки в одномандатних виборчих округах висунули 66 партій.

У 225 одномандатних округах на депутатський мандат претендують 2 тис. 654 кандидата-мажоритарника, з яких 1 тис. 502 висунуті партіями і 1 тис. 152 кандидата балотуються до Верховної Ради шляхом самовисування.

- Фальсифікувати вибори будуть невдахи-мажоритарники

Всього для проведення парламентських виборів були створені 33 тис. 769 виборчих дільниць, в тому числі - 32 тис. 188 звичайних, 1465 - спеціальних і 116 - закордонних.

Ці вибори в Україні вперше транслюватимуться в інтернеті. Всі виборчі дільниці вже забезпечені веб-камерами, за ходом голосування кожен користувач мережі інтернет може спостерігати на веб-порталі www.vybory2012.gov.ua.

За ходом голосування спостерігати 3 тис. 797 офіційних спостерігачів від 28 іноземних держав та 35 міжнародних організацій. Найбільші місії спостерігачів в Україну направили Бюро з демократичних інститутів ОБСЄ та Міжнародна неурядова організація CANADEM - 635 і 475 осіб, відповідно. Вперше інтерес до спостереження за виборами в Україні проявили такі іноземні держави як Нігерія, Парагвай і Кіпр.

- Азаров запевнив, що фальсифікації при підрахунку голосів повністю виключені

ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів до 12 листопада і оприлюднити їх у газетах «Голос України» та «Урядовий кур'єр» не пізніше, ніж через п'ять днів після прийняття рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Закон не передбачає порогу явки виборців, при якому вибори можуть вважатися такими, що відбулися. Також закон не передбачає можливості визнання виборів недійсними - ЦВК зобов'язана встановити результати виборів за партійними списками, незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним, а окружна комісія зобов'язана встановити результати виборів щодо мажоритарного кандидата також незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.

Очікується, що Рада 7-го скликання збереться на перше засідання 17 грудня.

У відповідності з чинним законодавством, у виборах не зможуть взяти участь лідер опозиції, екс-прем'єр Юлія Тимошенко і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Міжнародні організації вважають кримінальні справи проти Тимошенко і Луценка політичними, і вже заявили, що парламентські вибори в Україні не будуть визнані демократичними, якщо ці представники опозиції не будуть в них брати участі.

Нагадаємо, 26 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що завдяки тому, що підрахунок голосів виборчі комісії зроблять під наглядом камер, ймовірність того, що вибори можуть бути фальсифіковані, повністю виключена.

Раніше повідомлялося, що голова Комітету виборців України вважає, що головна проблема цієї передвиборчої кампанії - підкуп виборців.

Фонд «Демократичні ініціативи», Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова презентують дані Національного екзит-полу в день парламентських виборів, 28 жовтня, о 20:00, після закриття виборчих дільниць в Україні.

Згідно з більшістю опитувань, за партійними списками 5%-ний виборчий бар'єр подолають чотири політичні сили: Партія регіонів, «Батьківщина», «УДАР» та КПУ.

Читайте також:

Азаров засмучений тим, що Тимошенко і Луценко не беруть участь у виборах

Фальсифікації на виборах неможливо виявити, якщо вони не торкнулися хоча б 10% виборців

Перші дані національного екзит-полу з'являться в неділю о 20:00

«Батьківщина» і «Свобода» проведуть паралельний підрахунок голосів

«Технічні» партії продають квоти у виборчкомах за мільйон доларів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...