Топ Новини

В Україні - "день тиші" напередодні виборів

27 жовтня 2012 в 06:36
Заборона на передвиборчу агітацію набула чинності в Україні перед парламентськими виборами. Політичні партії та мажоритарні кандидати готуються до боротьби за 450 депутатських місць у законодавчому органі.
ukr.jpg
ntv.ru

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня. Передвиборна агітація завершилася 26 жовтня, о 24.00. 27 жовтня в країні - "день тиші", коли відповідно до закону будь-яка агітація заборонена. Так, у ніч 27 жовтня агітаційні матеріали повинні бути прибрані у всіх населених пунктах країни.

Вибори проводяться за змішаною системою - по 225 народних депутатів обираються за партійними списками і в мажоритарних округах (вибори 2007 року проходили за пропорційною системою). За "мажоритаркою" можна балотуватися або від партії, або шляхом самовисування. Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах становить 5%. У мажоритарних округах обраним вважається кандидат, що набрав найбільше голосів порівнянно з іншими кандидатами.

В останній раз вибори до парламенту за змішаною системою проводилися в 2002 році, і прохідний бар'єр тоді становив 3%.

Всього ЦВК зареєструвала списки кандидатів від 21 партії. У мажоритарних округах балотується 2653 кандидати, зокрема 1502 висунутих партіями і 1151 самовисуванця.

Голосування по виборах народних депутатів відбудеться 28 жовтня з 8.00 до 20.00 годин. У списки для голосування внесено 36,3 мільйона виборців.


ЦВК повинна встановити офіційні результати виборів до 12 листопада і оприлюднити їх у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше, ніж через п'ять днів після прийняття рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Закон не передбачає порогу явки виборців, при якому вибори можуть вважатися такими, що відбулися. Також закон не передбачає можливості визнання виборів недійсними - ЦВК зобов'язана встановити результати виборів за партійними списками, незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним, а окружна комісія зобов'язана встановити результати виборів по мажоритарному кандидату також незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.

Очікується, що Рада 7-го скликання збереться на перше засідання 17 грудня.

Читайте також:

Перші дані національного екзит-полу з'являться в неділю о 20:00

Партія регіонів «окупувала» центр Донецька (ФОТО)

Фальсифікації на виборах неможливо виявити, якщо вони не торкнулися хоча б 10% виборців

Російські спостерігачі готуються обгрунтувати легітимність виборів в Україні математично

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...