Топ Новини

У ЦВК винесли вердикт нинішнім виборам: найбрудніші в історії України

1 листопада 2012 в 14:17
У ЦВК впевнені, що в багатьох округах результати голосування не просто під сумнівом, «а свідчать, що їх грубо сфальсифіковано», а підрахунок голосів увійшов «в дуже жахливу фазу».
vibori.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Нинішня кампанія стала найбруднішою в історії України, заявила заступник глави Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна, коментуючи результати виборів.

"Якщо день голосування, день волевиявлення громадян пройшов досить спокійно і прозоро, то, на жаль, найголовніша стадія у виборах - встановлення підсумків голосування і результатів виборів - на сьогодні увійшла в дуже жахливу фазу. Є кілька округів в Україні, які вельми явно демонструють порочність, складову мажоритарної системи виборів", - сказала вона журналістам у четвер у ЦВК.

За словами заступника голови Центрвиборчкому, на сьогоднішній момент є багато виборчих округів, де результати голосування не просто під сумнівом, "а свідчать, що їх грубо сфальсифіковано".

Вибори в парламент України проводились за змішаною системою - по 225 народних депутатів обираються за партійними списками і в мажоритарних округах (вибори 2007 року проходили за пропорційною системою). За "мажоритаркою" балотувалися або від партії, або шляхом самовисування. Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах склав 5%. У мажоритарних округах обраним вважається кандидат, що набрав найбільше голосів у порівнянні з іншими кандидатами.

Закон не передбачає порогу явки виборців, при якому вибори можуть вважатися такими, що відбулися. Також закон не передбачає можливості визнання виборів недійсними - ЦВК зобов'язана встановити результати виборів за партійними списками, незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним, а окружна комісія зобов'язана встановити результати виборів по мажоритарному кандидату також незалежно від кількості виборчих дільниць, на яких голосування було визнано недійсним.

Читайте також:

У ЦВК надійшов протокол з округу, в якому «свободівець» Іллєнко переміг Герегу

ЦВК залишилося обробити менше 1% протоколів: розрив між ПР і «Батьківщиною» скоротився до 4,5%

Паралельний підрахунок голосів показав фальсифікацію результатів виборів у 35 округах

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...