Топ Новини

У Євросоюзі чекають від української влади чесного підрахунку голосів на виборах

29 жовтня 2012 в 20:47
Європейські лідери чекають від української влади належного проведення «найближчих етапів виборчого процесу, зокрема, це стосується підрахунку голосів, підведення підсумків».
vibori_vybori
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Європейський Союз заявляє, що остаточна оцінка парламентських виборів в Україні також буде залежати від наступних за днем ​​виборів подій і знов підкреслює, що двостороннє співробітництво залишається на базі поваги спільних цінностей.

Мова про це йде в спільній заяві Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон і європейського комісара з питань розширення Штефана Фюле.

В ЄС повідомили, що повністю відзначили висновки міжнародних спостережних місій щодо проведених виборів, які являють собою змішану картину з деякими недоліками і з труднощами, з якими стикалися місцеві спостерігачі за виборами.

«Підрахунок голосів ще не повністю завершений. Остаточна оцінка буде також залежати від подій після виборів, за якими ми будемо уважно стежити. Тому особливо важливо, щоб українська влада забезпечили належне проведення найближчих етапів виборчого процесу, зокрема, це стосується підрахунку голосів, підведення підсумків і відстеження можливих скарг», - заявили Ештон і Фюле.

Крім того, представники керівництва ЄС висловили сподівання, що в майбутньому «Верховна Рада буде повною мірою відображати волю українських виборців, висловлену на виборах у неділю».

«Наша співпраця з Україною щодо політичної асоціації та економічної інтеграції залишається такою, що базується на основі поваги наших спільних цінностей. Ми сповнені рішучості продовжувати роботу, використовуючи весь потенціал наших відносин на благо громадян України та ЄС», - запевнили вони.

Ештон і Фюле знову підтвердили висловлений раніше жаль, що рішення судів, які не дотримувалися міжнародних стандартів, перешкодили представникам опозиції взяти участь у парламентських виборах, і закликають владу вирішити це питання, а також вжити подальші заходи з реформування судової системи з тим, щоб уникнути їх повторення.

«Ми уважно стежили за передвиборчим періодом та процесом голосування в неділю в Україні. Явка показує прихильність українських громадян демократичному і плюралістичному суспільству», - підкреслюється в заяві.

Читайте також:

США і Євросоюз стурбовані ходом виборчої кампанії в Україні

Євросоюз розчарований, що Тимошенко і Луценко не можуть брати участь у виборах

В Ірпені Мельник програє кандидату від «Батьківщини». Окружкоми відмовляються приймати протоколи

Тягнибок вбачає масові фальсифікації, але не бачить революційної ситуації

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...