ЦВК завершила підведення підсумків парламентських виборів

Поділитися
© ZN.UA
На засіданні ЦВК затвердила протоколи про визнання обраними народних депутатів в останніх 34 одномандатних округах.

Центральна виборча комісія завершила підведення офіційних результатів виборів народних депутатів Верховної Ради України.

На засіданні в неділю ЦВК затвердила протоколи про визнання обраними народних депутатів в останніх 34 одномандатних округах.

В цілому в одномандатних округах обрано 220 депутатів, з них від Партії регіонів - 113, ВО «Батьківщина» - 39, ВО «Свобода» - 12, партії «УДАР» - 6, партії «Єдиний центр» - 3, Народної партії - 2 , по одному - від партії «Союз» і Радикальної партії Олега Ляшка, а також 43 самовисуванці.

ЦВК у суботу також оголосив офіційні результати голосування за партійними списками, згідно з якими до парламенту обрано 225 народних депутатів, зокрема Партія регіонів отримала 72 депутатських мандати, ВО «Батьківщина» - 62, партія «УДАР» - 34, Комуністична партія України - 32 , ВО «Свобода» - 25.

Таким чином, в цілому за партійними списками та в одномандатних округах у парламент обрано 445 народних депутатів, з них від Партії регіонів - 185, ВО «Батьківщина» - 101, партії УДАР - 40, ВО «Свобода» - 37, КПУ-32, партії «Єдиний центр» - 3, Народної партії - 2, партії «Союз» - 1, Радикальної партії О.Ляшка - 1, а також 43 самовисуванці.

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район).

Парламентські вибори проводилися 28 жовтня по змішаній системі - по 225 народних депутатів обиралося за партійними списками і в одномандатних округах. Однак ЦВК прийняв постанову про те, що в п'яти одномандатних округах встановити результати волевиявлення громадян неможливо, у зв'язку з чим Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити в цих округах повторні вибори. Це стосується округів № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 223 (Київ Шевченківський район).

Партія регіонів за партійними списками традиційно набрала найбільше голосів у східних і південних областях, опозиція - в західних, центральних областях і Києві.

Так, Партія регіонів перемогла в 10 регіонах: Автономній республіці Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Херсонській областях та Севастополі.

Крім того, Партія регіонів випередила опозицію в трьох округах Закарпатської області, по одному - в Житомирській, Кіровоградській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях.

В одному з округів Херсонської області найбільше голосів набрала Комуністична партія України.

ВО «Батьківщина» перемогла в 16 регіонах: у Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській областях та Києві.

Крім того, ВО «Батьківщина» більше всіх набрала голосів в двох округах Закарпатської області.

Серед інших опозиційних партій перемогли: ВО »Свобода» - в 6 округах у Львівській області, трьох - в Івано-Франківській області і в одному окрузі в Тернопільській області; партія «УДАР» - по одному округу в Закарпатській та Київській областях.

Цікава ситуація склалася в Закарпатській області - тут провладні та опозиційні партії поділили округи порівну: в трьох з шести округів перемогла Партія регіонів, ще в двох - ВО «Батьківщина» і в одному - партія УДАР.

В цілому провладні партії перемогли в 114 округах, опозиція - в 111 округах на території України.

Не подолали п'ятивідсотковий бар'єр 16 партій. Тільки за три з них проголосували більше 1% виборців. Так партія Наталії Королевської «Україна - Вперед!», за списком якої балотувався футболіст Андрій Шевченко і актор Остап Ступка, отримала 1,58% голосів виборців. За нею слідує партія «Наша Україна» (1,11%), яку вів на вибори третій президент України (2005-2010) Віктор Ющенко. Замикає цю «трійку» «Радикальна партія Олега Ляшка» з 1,08% голосів.

Серед 16-ти, що не подолали прохідний бар'єр Соцпартія України (0,45%) і партія «Російський блок» (0,31%). Замикають список ВО «Громада» (лідер - екс-прем'єр України Павло Лазаренко), Українська Національна Асамблея (УНА), що набрали 0,08% голосів виборців і Ліберальна партія України з 0,07% голосів.

Всього у Верховній Раді 450 народних депутатів. Таким чином, до 12 листопада ЦВК, швидше за все, оголосить результати виборів без даних з 5 «проблемних округів». Тобто, ймовірно, будуть визнані обраними 445 народних депутата. !zn

Читайте також:

Частина кандидатів від опозиції відмовляються йти на перевибори в проблемних округах

Азаров покликав за стіл переговорів за сфальсифікованими округах

ЦВК призначить перевибори тільки після зміни закону про вибори

Свободівець: Нас сприймають як хлопців, які можуть морду набити. Якщо треба - то без питань

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі