ЦВК пропонує призначити нові вибори на п'яти проблемних округах

5 листопада 2012 в 16:24
У мажоритарних округах № 94, 132, 194, 197, 223 неможливо встановити достовірні результати голосування. Голова ЦВК Володимир Шаповал пожартував, що в якийсь момент була пропозиція скасувати вибори у всіх 225 округах. Але оскільки "ЦВК займається організацією виборів, а не їх зривом", вирішили поки обмежитися п'ятьма.
vibori_vybori
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Центрвиборчком України в понеділок, 5 листопада, ухвалив постанову, в якій визнав неможливість встановлення достовірних результатів виборів у п'яти одномандатних округах: № № 94, 132, 194, 197 і 223.
 
Крім того, ЦВК визнала необхідність проведення повторних виборів у даних округах і звертається у Верховній Раді щодо прийняття нею рішення про проведення повторних виборів у цих округах.
 
У своїй постанові ЦВК відзначає, що вибори в даних округах проведені без дотримання норм, передбачених Конституцією і законом про вибори народних депутатів України.
 
Разом з тим представник об'єднаної опозиції в ЦВК Руслан Князевич висловив невдоволення прийнятою постановою. "Звичайно, після бою руками не машуть, але нас дивує ця постанова. Ми заперечуємо проти таких дій ЦВК. Ми розраховували, що ЦВК прийме протоколи і зробить перерахунок сама", - сказав він.
 
"Це нонсенс сказати, що немає можливості встановити результат виборів у 194 окрузі. Там не можуть знайти тільки голови комісії, а наш кандидат там переміг з перевагою 12 тисяч. Чому ви не скасували вибори в Вінниці, в 11 окрузі, де було знищено частину бюлетенів за нашого кандидата?", - додав Князевич.
 
Разом з тим заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна заявила, що прийнятий ЦВК перелік не є вичерпним. "Це тільки початок. Я вважаю, що до цих округів треба додати 14, 20 округ. І таких округів ще багато", - сказала вона.
 
У свою чергу голова ЦВК Володимир Шаповал пожартував, що в якийсь момент була пропозиція скасувати вибори у всіх 225 округах. "Але ЦВК займається організацією виборів, а не їх зривом", - додав він.
 
 
Як повідомлялося, в окрузі № 94 (Обухів, Київська область) спершу перемагав кандидат від "Батьківщини" Віктор Романюк. Однак апеляційний адмінсуд дав підстави не визнавати результати голосування на 28 дільницях, де лідирував В.Романюк, і окружком оголосив переможцем кандидата від Партії регіонів Тетяну Засуху, яка є дружиною екс-керівника області.
 
У № 132 окрузі (Первомайськ, Миколаївська область) була боротьба між кандидатом від об'єднаної опозиції Аркадій Корнацький і кандидатом від Партії регіонів Віталієм Травянко, який є заступником голови Миколаївської облдержадміністрації.
 
За першими даними після підрахунку 100% голосів Корнацький випереджав Травянко на 4167 голосів, проте після низки скандальних подій ЦВК прийняла протокол окружкому № 132, де переможцем значиться Травянко, але доручила перевірити всі.
 
У 194 окрузі (Черкаська область) окружком визнав переможцем представника ВО "Батьківщина" Миколи Булатецького, за якого проголосували 40,79% виборців. На друге місце в окрузі вийшла почесний президента ПАТ "Азот" Валентина Жуковська, за яку проголосували 25,29%.
 
В окрузі № 197 (Канів, Черкаська область) комісія дуже повільно рахувала голоси, і опозиціонери заявляли про махінації на користь самовисуванця Богдана Губського. Альтернативний підрахунок голосів показав перемогу кандидата "Батьківщини" Леоніда Даценка, однак вранці 5 листопада на сайті ЦВК Б.Губський значився як переможець.
 
Триває боротьба в окрузі № 223 у Києві між кандидатом "Свободи" Юрієм Левченком та самовисуванцем Віктором Пилипишиним (екс-глава Шевченківської райради та райадміністрації в столиці). Спершу перемогу отримував Пилипишин, за останніми даними лідирує Ю.Левченко, але суд постановив перерахувати голоси на 11 дільницях.
 
Читайте також:
 
 
 
 
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...