Топ Новини

Центрвиборчком відмовився збільшувати перелік проблемних округів

10 листопада 2012 в 15:56
Центральна виборча комісія відмовилася визнати неможливим встановлення достовірних результатів голосування у мажоритарному окрузі № 14 у Вінницькій області.
cik_tsik_cvk.jpg
ZN.UA

Центральна виборча комісія не вважає, що результати голосування в окрузі № 14 (м.Жмеріка, Вінницька область) неможливо встановити. Комісія відхилила відповідну постанову внесену членом комісії Юлії Швець, таким чином відмовившись збільшувати перелік проблемних округів.

Як зазначила в своїй доповіді Юлія Швець, до Центрвиборчкому надійшли численні звернення про неможливість встановити результати голосування в одномандатному виборчому окрузі №14.

Зокрема, згідно зі зверненнями, після проведення перерахунку бюлетенів різко збільшилася кількість зіпсованих бюлетенів за одного з кандидатів. Вона додала, що перерахунок був проведений за рішенням суду.

Вона також повідомила, що по деяких дільницях округу є кілька протоколів, в яких є різні дані. Виходячи з вищенаведеного Юлія Швець запропонувала зобов'язати окружну виборчу комісію № 14 встановити результати голосування по первинних оригінальних протоколах ДВК.

«Я не можу розділяти такі категоричні оцінки щодо цілеспрямованого псування бюлетенів, але масштаб зіпсованих бюлетенів вражає, - зазначив голова комісії Володимир Шаповал.

У свою чергу член комісії Михайло Охендовський повідомив, що не може підтримати вказаний проект постанови «оскільки він, зокрема не грунтується на законі про вибори народних депутатів».

«І Центральна виборча комісія не може вийти за межі своїх повноважень», - зазначив він. Проти прийняття постанови висловився і член комісії Юрій Данилевський

Зрештою даний проект постанови підтримали лише шість членів ЦВК за необхідного мінімуму в 8 голосів.

Нагадаємо, раніше ЦВК вже прийняла рішення про неможливість установити результати виборів у п'яти одномандатних округах: № № 94, 132, 194, 197 і 223.

- Частина кандидатів від опозиції відмовляються йти на перевибори в проблемних округах

У цьому році, вперше за останні десять років, вибори проходили за змішаною системою - 225 депутатів обиралися за партійними списками і стільки ж - за мажоритарною системою.

Участь у виборах прийняла 21 партія, одна політична сила - Українська платформа «Собор» - знялася з виборів, не бажаючи відбирати голоси в опозиції. Всього в боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів - 2650 за мажоритарними округами і 2550 за партійними списками.

Своє перше засідання нового скликання Верховна Рада проведе лише через півтора місяці - 17 грудня 2012 року.

Читайте також:

ЦВК не може встановити результати виборів ще на одному окрузі

Частина кандидатів від опозиції відмовляються йти на перевибори в проблемних округах


Азаров покликав за стіл переговорів щодо сфальсифікованих округів


ЦВК призначить перевибори тільки після зміни закону про вибори

Свободівець: Нас сприймають як хлопців, які можуть морду набити. Якщо треба - то без питань

 

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...