Топ Новини

Шаповал: Потрібно припиняти гру в умовну юридичну рівність партій

2 листопада 2012 в 16:51
На думку Володимира Шаповала, парламентські політсили повинні повністю формувати виборчкоми, щоб не допустити до цього процесу технічні партії
shapoval.jpg
profil-ua.com

Для того, щоб технічні партії не могли брати участь у формуванні виборчкомів, потрібно розробити методи їх відсіювання. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив голова Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

Шаповал назвав несправедливим той факт, що «Свобода» і «УДАР», що стали парламентськими політсилами, не мали свого представництва в виборчкомах.

«У майбутньому це слід виправити. Що стосується усіляких екзотичних партій, то існують юридичні інструменти їх відсіювання. Потрібно припиняти гру в так звану умовну юридичну рівність партій. У Сполучених Штатах є Демократична і Республіканська партії, які, згідно із законом, мають особливий статус, і є інші. Виборчий закон повинен грунтуватися на політичних реаліях», - зазначив він.

На думку голови ЦВК, парламентські партії повинні повністю формувати виборчкоми, але за умови, що не буде мажоритарної складової.

«Однак використовувана в нас пропорційна система із закритими списками - це теж дуже негативне явище. Особисто я за пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками. Але не дуже вірю, що найближчим часом така модель буде втілена в життя. Хто захоче втрачати важелі внутрішнього корпоративного впливу? Швидше, спробують повернути мажоритарну модель», - вважає Шаповал.

«Виборча система підлаштовується під інтерес більшості. Щось зміниться лише тоді, коли стане вигідно. Так було завжди», - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркало тижня. Україна» в інтерв'ю Сергія Рахманіна з Володимиром Шаповалом.

Читайте також:

Голова ЦВК вважає, що Центрвиборчком не повинен втручатися в силові протистояння на виборах

Шаповал: Якщо інформація про фальсифікації знайде підтвердження, це буде вимагати порушення кримінальних справ


Глава ЦВК пригрозив достроково припинити повноваження окружкомів у 211 і 223 округах, якщо їхня робота не буде розблокована

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...