Северінсен повідомила Януковичу, що він виграв, але виборці його не підтримали

1 листопада 2012 в 14:40
Януковичу повідомили дві новини: хорошу і погану: «Хороша новина - ви перемогли, погана новина - виборці вас не підтримали». Северінсен упевнена, що порушення виборчого процесу очевидні.
severinsen2.jpg
facebook.com/hanne.severinsen

Екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ, спостерігач від ОБСЄ Ханне Северінсен вважає, що демократичний процес загальмувався в Україні. Про це вона пише у виданні «Український тиждень».

«Я повністю згодна з заявою ОБСЄ: «Враховуючи зловживання владою і надмірну роль грошей на цих виборах, демократичний процес, очевидно, загальмувався в Україні. Тюрма не повинна бути тим місцем, де можна почути думку провідних політичних діячів країни», а також із заявою ПАРЄ: «Українці заслуговували на кращі вибори. Олігархізація процесу означає, що громадяни втратили контроль над виборами, так само як і довіру до них»», - зазначила вона.

«Поганий закон про вибори разом з очевидними порушеннями виборчого процесу призвели до того, що президентові можна було б повідомити: хороша новина - ви перемогли, погана новина - виборці вас не підтримали», - додала вона.

Як зазначила Северінсен, у 2002 році можна було спостерігати, як «демократична більшість зникла після виборів, коли «незалежні» кандидати перекочували у владу».

«Тоді говорилося, що треба змінити систему, щоб уникнути цього на майбутніх виборах. Однак 10 років потому ситуація тільки погіршилася», - додала вона.

Нагадаємо, що опозиція впевнено перемогла за партійними списками на парламентських виборах 28 жовтня.

За даними обробки 99,53% протоколів, партії «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода» отримали в сумі 49,87% голосів українців, влада в особі Партії регіонів і комуністів - 43,23%.

Однак друга половина з 450 депутатів обиралася за мажоритарними округами, і тут перевага за регіоналами.

Вибори за змішаною системою проходили вперше з 2002 року.

У 2006 і 2007 роках парламент обирали за пропорційною системою.

Читайте також:

Северінсен: При такому рівні підтримки відхід Януковича — лише питання часу

Северінсен: Ситуація зі свободою слова в Україні знову опинилася під загрозою

Северінсен: ПАРЄ може застосувати до України жорсткі заходи


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...