Топ Новини

Російські спостерігачі залишаться в Україні стежити за перевиборами

14 листопада 2012 в 12:20
Місія CIS-EMO буде працювати у двох напрямках: спостереження за повторними виборами та підготовка пропозицій щодо коректування закону про вибори народних депутатів.
vybori vibori -008.jpg
kievcity.gov.ua

Місія CIS-EMO продовжить роботу в Україні і буде стежити за повторним голосуванням на п'яти проблемних округах. Про це журналістам повідомив генеральний директор CIS-EMO Олексій Кочетков.

Кочетков уточнив: «Ми прийняли рішення продовжити моніторинг в Україні. Ми не будемо згортати довгострокову місію, принаймні, протягом найближчих декількох місяців».

Кочетков звертає увагу на такі проблеми українських виборів, як підкуп виборців, голосування вдома, присутність на дільницях і в комісіях псевдо-журналістів спортивної зовнішності.

У свою чергу, експерт CIS-EMO Олег Верник зазначив, що багато нарікань викликало повернення до змішаної виборчої системи за партійними списками і мажоритарними округами. На його думку, слід обговорити пропозицію члена ЦВК Андрія Магери про проведення виборів на пропорційній основі за відкритими партійними списками.

Нагадаємо, 13 листопада народний депутат від Партії регіонів Олександр Козуб зареєстрував у Верховній Раді законопроект про внесення змін до закону про вибори народних депутатів, що стосуються повторних виборів в одномандатних виборчих округах.

Як повідомлялося, 13 листопада результати виборів народних депутатів України були оприлюднені в газеті Верховної Ради «Голос України». За партійними списками до парламенту обрано 225 народних депутатів, в одномандатних округах обрано 220 депутатів.

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи № № 94 (Обухів Київської обл.), 132 (Первомайськ Миколаївської обл.), 194 і 197 (Черкаська обл.), 225 (Київ, Шевченківський р-н).

У свою чергу, Об'єднана опозиція заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам у п'яти округах, де ЦВК відмовилася встановити переможця, не повернуть «вкрадені мандати».

Крім того, бютівець Андрій Сенченко 7 листопада зареєстрував у Верховій Раді проект постанови «Про проведення повторних виборів народних депутатів», який передбачає перевибори у всій країні
.

Читайте також:

Опозиція не визнає вибори, але від депутатських мандатів не відмовиться

Вищий адмінсуд заборонив публікувати результати по двох округах у Вінницькій області

Тимошенко підтримала рішення опозиції не відмовлятися від мандатів

Оприлюднено офіційні результати виборів у Раду

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...