ПАРЄ звинуватила українську владу в олігархізації виборів

29 жовтня 2012 в 13:47
Глава делегації спостерігачів ПАРЄ звинуватив владу в олігархізації всього виборчого процесу. Він вважає, що демократичний потенціал українського суспільства не був реалізований в ході вчорашнього волевиявлення. Спостерігачі також відзначили суттєві недоліки в діяльності Центрвиборчкому.
pase.jpg
uainfo.censor.net.ua

Глава делегації спостерігачів парламентської асамблеї Європи на парламентських виборах на Україні Андреас Гросс звинуватив владу в олігархізації всього виборчого процесу.

"Українці заслуговували на більше в результаті минулих виборів. "Олігархізація" всього процесу означала, що громадяни втратили можливість керувати виборами, а також втратили віру в них", - заявив Гросс, слова якого наводяться у понеділок в заяві європейських спостерігачів.

"На жаль, величезний демократичний потенціал українського суспільства не був реалізований в ході вчорашнього волевиявлення", - підкреслив Гросс.

- В ОБСЄ заявили, що «ці вибори свідчать про згортання демократії в Україні»

У свою чергу, глава довгострокової місії спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини Одрі Гловер наголосив, що "відсутність адекватної відповіді влади на різні порушення в ході виборів призвела до створення навколо них атмосфери безкарності".

Це, за його словами, "кинуло тінь на вибори і прогрес у розвитку демократії, який досі Україна демонструвала".

Гросс відзначив суттєві недоліки в діяльності Центрвиборчкому, що підриває довіру до здатності влади провести виборчий процес належним чином.

Говорячи на прес-конференції в понеділок у Києві про такі факти як робота ЦВК за зачиненими дверима, складнощі процесу формування окружних виборчих комісій, він сказав: "Усі ці фактори, взяті разом, підривають довіру до здібностей державних органів належним чином провести виборчий процес" .

За словами Гросс, ЦВК не вдалося здійснити значних кроків, щоб виправити ті порушення, які відбувалися. При цьому він підкреслив, що це занепокоєння міжнародних спостерігачів проходить на тлі тюремного ув'язнення провідних опозиційних українських політиків - Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Читайте також:

Міжнародні спостерігачі заявили, що адмінресурс значно вплинув на чесність виборів

Російські спостерігачі визнали вибори в Раду прозорими

Тимошенко проголосувала в лікарні у присутності спостерігачів від ОБСЄ

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...