Топ Новини

Оприлюднено офіційні результати виборів до Ради

13 листопада 2012 в 06:08
У парламент обрано 445 народних депутатів, які представляють дев'ять партій і самі себе. З них від Партії регіонів - 185, від Об'єднаної опозиції "Батьківщина" - 101, партії "УДАР" - 40, від "Свободи" - 37, КПУ-32, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2, партії "Союз "- 1, Радикальної партії Ляшка - 1, а також 43 самовисуванця.
rada_portfel_DSC4777.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Результати виборів народних депутатів України оприлюднено в офіційному виданні Верховної Ради газеті "Голос України" у вівторок, 13 листопада.

- Нова Рада обрана: повний список депутатів

Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 - за мажоритарними округами.

ЦВК оголосив результати виборів за партійними списками ще 10 листопада, а 11 листопада завершив оголошення переможців у мажоритарних округах.

За партійними списками до парламенту обрано 225 народних депутатів, у тому числі Партія регіонів отримала 72 депутатських мандата, ВО "Батьківщина" - 62, партія "УДАР" - 34, Комуністична партія України - 32, ВО "Свобода" - 25.

- ЦВК оголосила результати за партійними списками: В опозиції 50%, у ПР і КПУ - 43%

В одномандатних округах обрано 220 депутатів. З них від Партії регіонів - 113, ВО "Батьківщина" - 39, ВО "Свобода" - 12, партії "УДАР" - 6, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2, по одному - від партії "Союз" і Радикальної партії Олега Ляшка, а також 43 самовисуванця.

Таким чином, в цілому за партійними списками та в одномандатних округах у парламент обрані 445 народних депутатів, з них від Партії регіонів - 185, ВО "Батьківщина" - 101, партії УДАР - 40, ВО "Свобода" - 37, КПУ-32, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2, партії "Союз" - 1, Радикальної партії Ляшка - 1, а також 43 самовисуванця.

- Опозиція не визнає вибори, але від депутатських мандатів не відмовиться

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район).

Слідом за цим Верховна Рада своєю постановою рекомендувала Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори у п'яти одномандатих округах.

У свою чергу, Об'єднана опозиція «Батьківщина» заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційні кандидати не будуть визнані переможцями, і залишає за собою право дострокового припинення повноважень парламенту.

Нагадаємо, що відповідно до закону про вибори народних депутатів, Центральна виборча комісія не пізніше, ніж на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати виборів депутатів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр".

Читайте також:

Центрвиборчком відмовився збільшувати перелік проблемних округів

Верховна Рада зможе працювати без п'яти депутатів з проблемних округів

ЦВК призначить перевибори тільки після зміни закону про вибори

Веб-камери на виборах допомогли дітям побачити батьків, але не більше

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...