Опозиція внесла до Ради законопроект про перевибори у всій Україні

7 листопада 2012 в 10:48
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що численні факти порушень виборчого законодавства не дають підстав вважати вибори такими, що відбулися. Повторні вибори запропоновано провести 13 січня.
rada_tymoshenko_banner_.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У Верховій Раді зареєстровано проект постанови «Про проведення повторних виборів народних депутатів». Відповідну ініціативу вніс народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Сенченко.

Законопроект передбачає проведення повторних виборів на загальнодержавному та всіх 225 мажоритарних виборчих округах країни. «Верховна Рада України постановляє призначити повторні вибори народних депутатів України у 225 одномандатних виборчих округах та у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на неділю 13 січня 2013 року», - йдеться в проекті постанови, опублікованому на сайті парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою, в ході виборів у Верховну Раду, що відбулися 28 жовтня 2012 року, були порушені виборчі права громадян України, в тому числі і гарантоване Конституцією право громадян на вільне волевиявлення.

- У ЦВК немає підстав для призначення повторного голосування

«Численні, системні факти порушень виборчого законодавства, масові фальсифікації і спотворення виборчої документації, спотворене правосуддя, застосування силових методів до суб'єктів виборчого процесу, що мали місце під час голосування, підрахунку голосів та встановлення результатів голосування на виборчих дільницях і в округах, не дають підстав Центральній виборчої комісії права визнавати вибори такими, що відбулися і встановлювати результати виборів депутатів у загальнодержавному окрузі та в одномандатних округах», - наголошується в обґрунтуванні необхідності прийняття постанови.

Основною метою прийняття постанови, згідно з пояснювальною запискою, є відновлення прав громадян на вільне волевиявлення та призначення повторних виборів народних депутатів України.

Фінансування додаткових витрат з Державного бюджету України у разі прийняття цієї постанови запропоновано здійснити за рахунок коштів цільової субвенції з Держбюджету.

«Нормативно-правовими актами, що регулюють відносини у даній сфері правового регулювання, є Конституція України, закон України «Про регламент Верховної Ради України», закон України «Про вибори народних депутатів України», закон України «Про Державний бюджет України на 2012 рік», інші закони та нормативно-правові акти», - йдеться в документі.

Нагадаємо, Об'єднана опозиція «Батьківщина» раніше заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

6 листопада Верховна Рада прийняла постанову, якою пропонується рекомендувати Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори в 5 одномандатих округах - № 94, 132, 194, 197, 223.

Читайте також:

Азаров побачив «пряму загрозу демократії» у повторних виборах

Вибори-2012: влада та партнери

Азаров запевнив, що ні влада, ні Партія регіонів не причетні до проблемних округів

Об'єднана опозиція висунула умову визнання виборів - «повернути вкрадені мандати»

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...