Топ Новини

Опозиція не визнає вибори, але від депутатських мандатів не відмовиться

12 листопада 2012 в 16:48
Опозиція в Раді обіцяє спрямувати зусилля на забезпечення особистого голосування народних депутатів, прийняття закону про імпічмент президента, введення пропорційної виборчої системи з відкритими списками, відставку уряду Азарова і керівників силових структур.
oppozicia.jpg
byut.com.ua

Опозиція не визнає результати виборів, поки опозиційні кандидати не будуть визнані переможцями, і залишає за собою право дострокового припинення повноважень парламенту. Про це йдеться у спільній заяві ВО «Батьківщина», ВО «Свобода» та «УДАРу».

Вибори до Верховної Ради України 28 жовтня були нечесними і непрозорими, проте надають суспільству впевненості впливати на владу і є важливим етапом на шляху до повалення "режиму" Президента України Януковича, йдеться у спільній заяві.

"Ці парламентські вибори є важливим етапом на шляху до повалення злочинного режиму Януковича. Вони нададуть українському суспільству впевненості у власних можливостях впливати на владу і змінювати її. Ми залишаємо за собою право на адекватні дії, всі конституційні методи і засоби парламентської і позапарламентської боротьби включно з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради України VII скликання і проведенням дострокових парламентських і президентських виборів", - йдеться в документі.

- Опозиція знову зібрала людей біля Центрвиборчкому (ФОТО)

У заяві наголошується, що минулі парламентські вибори в Україні "не відповідали міжнародним стандартам, зокрема стандартам ОБСЄ і ПАРЄ, були недемократичними, нечесним і непрозорими", а оголошені підсумки виборів не відображають реального волевиявлення українців.

Також у документі говориться, що Центральна виборча комісія (ЦВК) "усунулася від контролю виборчого процесу і, всупереч вимогам Конституції та законам України, не забезпечила встановлення реальних результатів виборів". Опозиція заявляє про нелегітимність рішення про неможливість встановлення результатів виборів в 5 мажоритарних округах, і що в 11 з 14 ЦВК оголосила переможцями провладних кандидатів "замість справжніх переможців виборів - кандидатів від опозиції". "Ми доведемо це в Європейському суді з прав людини", - підкреслюється в заяві.

В опозиції також заявляють, що зроблять все можливе "для позбавлення суддівських мантій та притягнення до відповідальності суддів, які виносили завідомо неправосудні рішення". Також в опозиції вимагають притягнення до відповідальності керівників правоохоронних органів, "які видавали завідомо злочинні накази про використання сили проти мирних людей і втручання правоохоронців у виборчий процес".

"Опозиційні сили зроблять усе для того, щоб виправдати очікування українського суспільства. Перш за все, ми спрямуємо свої зусилля на: забезпечення виключно особистого голосування народних депутатів, прийняття закону про імпічмент президента, прийняття виборчого кодексу, який передбачатиме проведення парламентських виборів за пропорційною виборчою системою з відкритими списками, відставку уряду Азарова, міністра внутрішніх справ, керівників правоохоронних структур, відставку генерального прокурора", - йдеться в заяві.

Також в опозиції обіцяють спрямувати сили на звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, екс-глави МВС Юрія Луценка, інших політичних в'язнів.

Крім того, опозиція планує спільно внести на розгляд парламенту пакет законопроектів "у боротьбі з корупцією та відновленню політичних та соціально-економічних прав і свобод українців, які грубо порушуються владою", наголошується в документі.

Читайте також:

Порушено кримінальну справу за фактами фальсифікацій в окрузі Пилипишина-Левченка

Молоді українці масово проігнорували парламентські вибори

Канада оголосила вибори в Україні такими, що не відповідають нормам демократії

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...