Об'єднана опозиція має намір оскаржувати законність виборів в Євросуді

9 листопада 2012 в 10:02
Об'єднана опозиція домагатиметься в Європейському суді з прав людини справедливості щодо результатів парламентських виборів, які пройшли в Україні 28 жовтня.
oppozi_batkivshina.jpg
frontzmin.ua

Об'єднана опозиція має намір в Європейському суді з прав людини вимагати встановлення справедливих результатів парламентських виборів в 5 одномандатних мажоритарних округах. Про це заявив голова Ради Об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк.

Яценюк заявив, що опозиція не сумнівається в тому, що апеляційний адміністративний суд відхилить ці позови, оскільки суди підконтрольні владі, проте після цього має намір звернутися з позовами до Вищого адміністративного суду України.

За його словами, мета цього - пройти всі українські судові інстанції, щоб потім звернутися до Європейського суду з прав людини.

«Будемо встановлювати українську законність в європейському суді», - сказав він, додавши, що опозиція має намір з приводу подій у цих 5 округах звернутися в прокуратуру з вимогою порушити кримінальні справи за фактами фальсифікації результатів голосування.

Говорячи про перспективи розгляду цих справ у ЄСПЛ, Яценюк зазначив, що опозиція розуміє, що це на потрібно багато часу, однак готова йти до кінця, щоб встановити справедливість. «Ніхто з 5 представників влади, ніякі Засухи, Губські та інші не отримають мандати народного депутата», - пообіцяв Яценюк.

Коментуючи розгляд справи у Київському апеляційному адмінсуді про встановлення результатів голосування в окрузі №132, А.Яценюк зазначив, що опозиція вимагає присутності на судовому засіданні представників ЦВК. Також сторона опозиції звернулася з клопотанням до суду вимагати від ЦВК протоколи результатів голосування на 33 виборчих дільницях цього округу, які, як заявляє опозиція, були сфальсифіковані. Проте суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Зараз суд оголосив перерву до 14.30, щоб додатково повідомити представникам ЦВК про час і місце проведення судового засідання.

Нагадаємо, повторні вибори в проблемних округах можуть пройти не раніше березня 2013 року, вважає заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

7 листопада у Верховій Раді зареєстровано проект постанови «Про проведення повторних виборів народних депутатів». Відповідну ініціативу вніс народний депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Сенченко.

Об'єднана опозиція «Батьківщина» раніше заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

6 листопада, Верховна Рада своєю постановою рекомендувала Центральній виборчій комісії (ЦВК) призначити повторні вибори у п'яти одномандатих округах — № 94, 132, 194, 197, 223.

У свою чергу, Об'єднана опозиція «Батьківщина» заявила, що не визнає результати виборів, поки опозиційним кандидатам не повернуть «вкрадені мандати».

Вибори народних депутатів пройшли в Україні 28 жовтня. Вибори пройшли за змішаною системою: 225 народних депутатів обирали за партійними списками, ще 225 — за мажоритарними округами. В даний час в ЦВК в електронному вигляді надійшли 99,95% протоколів за партійними списками і 99,62% - по одномандатних округах.

Читайте також:

Опубліковано постанову про перевибори. Кабмін шукатиме гроші

Об'єднана опозиція висунула умову визнання виборів - «повернути вкрадені мандати»

Рада схвалила перевибори в «проблемних» округах

Рада створила комісію з розслідування порушень на виборах

Гриценко назвав зрадою визнання деякими опозиціонерами перевиборів у проблемних округах


 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...