Топ Новини

Міжнародні спостерігачі заявили, що адмінресурс значно вплинув на чесність виборів

29 жовтня 2012 в 11:02
Зловживання адмінресурсом значно вплинули на чесність виборів в Україні, переконаний представник Місії громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні. Він також відзначив «суперечливий судовий процес і тюремне ув'язнення лідерів опозиції, що несприятливо вплинуло на виборчий клімат».
vybori (10).JPG
tovstyzhenko.com

Парламентські вибори в Україні були конкурентними, однак зловживання адмінресурсом значно вплинули на чесність виборчого процесу, заявив представник Місії громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні Маркус Мекель.

"Незважаючи на всі недоліки, вибори забезпечили конкурентний процес, що дозволило виборцям висловити свої політичні симпатії", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві.

Представник місії також зазначив, що вибори були проведені належним чином і день виборів у цілому пройшов досить спокійно.

"У той же час істотні зловживання особами при владі службовим становищем значно вплинуло на чесність усього виборчого процесу", - підкреслив Мекель.

Представник місії також відзначив у своєму звіті "суперечливий" судовий процес і тюремне ув'язнення лідерів опозиції, що несприятливо вплинуло на виборчий клімат. "Незважаючи на деякі удосконалення у проведенні виборчого процесу, ці події ставлять під питання загальну справедливість демократичного процесу, в тому числі у проведенні виборів", - підкреслив він.

Мекель зазначив, що парламентські вибори в Україні були "практично вільними", однак їх не можна назвати в цілому чесними через тюремне ув'язнення опозиційних лідерів. "Ці вибори були більш-менш, практично вільними, однак ми не можемо назвати їх дійсно чесними зважаючи на тюремне ув'язнення Тимошенко (екс-прем'єра Юлії Тимошенко) та інших політичних лідерів", - підкреслив він.

Мекель спільно з екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським патронували міжнародну Місію громадянського суспільства зі спостереження за виборами в Україні. Місія працювала в Україні з 17 вересня і продовжить свою роботу до 7 листопада поточного року. Остаточний звіт про роботу місії буде представлений в кінці листопада нинішнього року.

Читайте також:

Опозиція вимагатиме не визнавати результати на двох дільницях в Донецьку через «спортсменів»

Центрвиборчком обробив 50% протоколів. Опозиція наздоганяє Партію регіонів


Партія регіонів не зможе самостійно створити більшість у новій Раді

«Свобода» обійшла Партію регіонів у зарубіжних округах

На Рівненщині в порушення закону протоколи переоформлюють без засідання комісії

Бригинець упевнений, що в його окрузі комісія оголосила перерву на добу для фальсифікацій

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...