Топ Новини

Екс-президент Польщі задоволений виборами в Україні, тому що в найближчих сусідів ще гірше

13 листопада 2012 в 17:17
Демократія в Україні не є досконалою, але в порівнянні з сусідами з пострадянського табору справи йдуть не так уже й погано. За європейськими стандартами екс-президент Польщі Кваснєвський оцінювати вибори в Україні не став.
kvasnevckiy1.jpg
kmu.gov.ua

Представник наглядової місії Європарламенту і колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає недоречною «дуже негативну» оцінку, яку європейці дали парламентських виборів в Україні.

«Звичайно, я скажу, що парламентські вибори в Україні пройшли не так, як ми очікували, але, на мою думку, дуже негативна оцінка, яку пропонують окремі європейці, є недоречною», - сказав Кваснєвський у Парижі під час міжнародної конференції «Україна - стратегічний перехрестя в Європі».

За його словами, на якість виборів вплинули недосконала електронна система обліку голосів виборців і обрана система голосування. «Поєднання пропорційної і мажоритарної систем голосування, прийнятої, до речі, всіма учасниками політичного ландшафту, виявилося недостатньо прийнятним для реалій України», - зазначив він.

На думку польського політика, мажоритарна система виборів має чимало недоліків, зокрема існує можливість опосередкованого впливу на результати волевиявлення з боку олігархів, локальних лідерів тощо. Тому, вважає Кваснєвський, у контексті демократії краще використовувати пропорційну систему голосування, оскільки вона більш прозора і має більше можливостей для захисту прав виборця та інтересів провідних політичних партій.

«Безперечно, демократія в Україні не є досконалою, але якщо говорити про останні вибори в Україні, то не варто використовувати тільки чорні або білі кольори. У дійсності ситуація з демократією в Україні є кольоровою, включаючи також і помаранчевий колір. Україна досягла значного прогресу в порівнянні з її сусідами з пострадянського табору», - зазначив екс-президент Польщі.

Читайте також:

Обама поговорив з Коморовським про Україну після виборів

У Раді зареєстровано законопроект про перевибори в проблемних округах

Тимошенко підтримала рішення опозиції не відмовлятися від мандатів

Кваснєвський: Ситуація в Україні ще складніша, ніж у 2004 році

 

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...