Топ Новини

Держдепартамент США вважає, що вибори в Україні стали кроком назад на шляху до демократії

30 жовтня 2012 в 05:32
США вважають, що парламентські вибори, які пройшли в Україні, рясніли порушеннями, і називають їх кроком назад порівняно з минулими виборами. У заяві офіційного представника держдепартаменту Марка Тонера також вказується на невідповідність між попередніми результатами Центральної виборчої комісії і паралельним підрахунком голосів.
vybor.jpg
tovstyzhenko.com

Уряд США стурбований тим, що проведення парламентських виборів в Україні стало кроком назад у розвитку демократії у країні. Про це йдеться в опублікованій заяві офіційного представника держдепартаменту Марка Тонера.

«Ми поділяємо стурбованість, озвучену в попередній доповіді від спостережних місій Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) з демократичних інститутів і прав людини, Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського Парламенту, та Парламентської асамблеї НАТО», - наголошується в заяві Держдепартаменту.

У Держдепартаменті вважають, що під час проведення передвиборчої кампанії були зафіксовані «використання державних ресурсів на користь кандидатів правлячої партії, втручання в доступ кандидатів до ЗМІ, а також утиски опозиційних кандидатів».

- Після обробки 85,19% протоколів розрив між ПР і «Батьківщиною» продовжує скорочуватися


У теж час день виборів в Україні пройшов мирно, і була велика кількість національних і міжнародних спостерігачів. Проте занепокоєння Держдепартаменту викликають звинувачення в шахрайстві і фальсифікації в процесі голосування та підбиття підсумків волевиявлення.

Також в заяві вказується на невідповідність між попередніми результатами Центральної виборчої комісії і паралельних підрахунком голосів.

Крім цього в Держдепі ще раз нагадали про глибоку стурбованість тим, що політично мотивовані переслідування лідерів опозиції, включаючи колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, перешкодили їм брати участь на цих виборах. «Ми знову закликаємо уряд негайно покласти край виборчому переслідуванню політичних опонентів», - підкреслюється в заяві Держдепартаменту США.

Разом з тим Сполучені Штати будуть продовжувати підтримувати прагнення українського народу до незалежної, процвітаючої та демократичної України і шкодують, що недоліки парламентських виборів не просувають Україну до цієї мети. «Але ми як і раніше прихильні співпраці з Україною для покращення демократичних інститутів, зміцнення верховенства закону і найважливіших економічних реформ», - йдеться в заяві.

Як повідомлялося, вибори до Верховної Ради України відбулися 28 жовтня.

Читайте також:

США і Євросоюз стурбовані ходом виборчої кампанії в Україні

Євросоюз розчарований, що Тимошенко і Луценко не можуть брати участь у виборах

В Ірпіні Мельник програє кандидату від «Батьківщини». Окружкоми відмовляються приймати протоколи

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...