Топ Новини

Азаров розповів представникам Євросоюзу, як опозиція намагається сфальсифікувати вибори

7 листопада 2012 в 17:43
Влада провела «найбільш демократичні і прозорі» вибори в історії України, повідомив Азаров представникам Євросоюзу. Однак опозиція почала погрожувати членам виборчих комісій, захоплювати документи і нагнітати нестабільність у країні.
azarov_.jpg
kmu.gov.ua

Голова Партії регіонів, прем'єр-міністр України Микола Азаров зустрівся з делегацією Євросоюзу на чолі з екс-президентом Польщі Олександром Кваснєвським та екс-президентом Європейського парламенту Петом Коксом. У зустрічі також взяв участь посол ЄС в Україні Ян Томбінські.

Як повідомляє прес-служба українського уряду, Азаров поінформував представників Євросоюзу про внутрішню політичну ситуацію, зокрема про хід виборчого процесу в Україні.

Азаров, зокрема, заявив, що вибори до Верховної Ради, які пройшли 28 жовтня 2012 року, були найбільш демократичними та прозорими за всю історію незалежної України.

«Ми зробили все для того, щоб ці вибори були добре організованими. І зараз можна стверджувати, що вони дійсно такими були. Вибори пройшли без жодного інциденту. Це були перші в історії України вибори, які пройшли без будь-якого ускладнення: ні на одній дільниці не зареєстровано зриву голосування», - підкреслив Азаров.

Спокійне і організоване голосування давало підстави очікувати досить швидкого підрахунку голосів. Але опозиція, за словами прем'єра, розгорнула інший сценарій.

«Ми зіткнулися з відвертим силовим тиском з боку опозиціонерів в цілому ряді округів. Ну, як можна розцінювати, коли представники опозиції захоплюють приміщення виборчих дільниць, приміщення, де засідають виборчі комісії? Або коли представники «Свободи» заходять у зал, де відбувається підрахунок голосів, і починають загрожувати членам виборчих комісій? В одному окрузі Миколаївської області виборчі документи протягом доби перебували у руках народного депутата від опозиції. Де гарантії, що вони не виправлені?» - сказав Азаров.

 Разом з тим прем'єр-міністр зазначив, що, згідно з українським законодавством, на встановлення та оголошення офіційних результатів виборів Центральній виборчій комісії відводиться 15 діб.

«Цей термін ще не закінчився, тому говорити про затягування підрахунку апріорі неправомірно», - пояснив глава уряду.

За словами Азарова, проблема зі встановленням результатів у п'яти округах повинна бути обов'язково врегульована за законом, аж до проведення перевиборів на цих округах. «Для нас не принципово, хто там переможе. Принципово, щоб рішення і результати були законними», - додав він.

За словами прем'єра, влада готова до співпраці, але представники опозиції нагнітають нестабільність в країні.

«Зараз, як ніколи, нам потрібна стабільність і об'єднання всіх політичних сил. Після виборів я запропонував програму співпраці всім політичним силам », - підкреслив прем'єр-міністр і додав, що, на жаль, поки, крім ультиматумів, від опозиції нічого не було. Він підкреслив, що мова ультиматумів є неприпустимою і не сприймається як представниками влади, так і українським народом.

Читайте також:

Тимошенко вимагає не допустити перевиборів у сфальсифікованих округах

У ЦВК вважають, що перевибори пройдуть не раніше березня 2013


Замглави ЦВК вимагає закликати «Беркут» до відповіді за »безчинства» на виборах

Янукович доручив Генпрокуратурі розібратися з порушеннями на виборах

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...