Топ Новини

Зустріч Януковича з лідерами країн Митного союзу запланована 28-29 травня в Астані

17 квітня 2013 в 16:24

Ступінь участі України залежить, зокрема, від ступеня готовності документів.

Зустріч президента України Віктора Януковича з лідерами країн Митного союзу (МС) планується 28-29 травня в Астані в рамках засідання Вищої ради Євразійського економічного, повідомило журналістам джерело у дипломатичних колах.

"Зустріч планується 28-29 травня в Астані, де проходитиме засідання Вищої Євразійської економічної ради", - повідомив високопоставлений чиновник. "Ступінь нашої участі (у зустрічі) залежить, зокрема, від ступеня готовності документів", - додав він.

Раніше прем'єр Микола Азаров повідомив, що на зустрічі наприкінці травня український президент обговорить з главами держав-учасників МС надання Києву статусу спостерігача.

Як повідомлялося, 5 квітня Янукович заявив, що Україна розраховує отримати статус спостерігача у Митному союзі, потім приступити до розгляду низки документів щодо участі в роботі об'єднання.

"Україна як спостерігач може почати процес розгляду положень МС, а їх прийнято понад 200. Всі ці положення вимагають проходження внутрішньодержавних процедур і часу. Україна, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - сказав Янукович на зустрічі з прем'єром Казахстану Серіком Ахметовим.

За його словами, Україна продовжує відстоювати свої позиції, згідно з якими вона могла б співпрацювати з МС в якості спостерігача.

"Особливу стурбованість у нас викликає процес врегулювання відносин з Митним союзом. Наші останні пропозиції, які я озвучив на зустрічі з президентом Росії в Москві, про те, щоб ми знайшли формат наших відносин. Ми його бачимо на даному етапі як формат спостерігача", - сказав Янукович.

Президент підкреслив позицію України "знайти взаємоприйнятні рішення, які б розширювали наші можливості і створювали можливості для вільного просування наших товарів і послуг".

Нагадаємо, раніше російська сторона на різних рівнях вже відкидала пропозицію Києва співпрацювати у рамках Митного союзу форматі "3+1", який передбачав часткову участь України в цьому об'єднанні.

Читайте також:

Питання про статус України у Митному союзі буде обговорюватися в кінці травня

Президент Киргизії повідомив про твердий намір вступити у Митний союз

Янукович, як і раніше розраховує на співпрацю України з Митним союзом у статусі спостерігача

Митний союз підвищив мита на імпорт молочної продукції

За матеріалами: РИА Новости
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...