Топ Новини

Заходу легше проголосити провал Майдану, але це стало б помилкою – RFERL

22 лютого 2016 в 14:35

Оглядач нагадує, що від результату подій в Україні залежить світовий порядок, який встановився після Холодної війни.

Майдан в огне февраль
Захід не може оголосити провал Майдану. Ілюстрація
 Рівно два роки тому в Україні спалахнула революція, яка змусила корумповану і некомпетентну владу піти, а громадянське суспільство вийшло на передній план. Тоді, здавалося, все можливо. Нині ж, звісно, в Україні все має зовсім інший вигляд.

Однак опустити руки і оголосити про провал чергової демократичної революції було б страшною помилкою для Заходу. Про це в подкасті Daily Vertical розповідає політичний оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор.

Він нагадує, що значною мірою в сьогоднішніх бідах України винен президент Росії Володимир Путін, який докладає усіх зусиль, щоб позбавити Київ простору для дій і унеможливити втілення цілей, оголошених на Євромайдані. Війна в Донбасі продовжує відбирати життя українців і виснажує їхню країну. Крім того, Москва продовжує наступ проти України, посилюючи економічний тиск, пропагандистську кампанію і кібератаки.

Але влада в Києві теж несе свою частку відповідальності за нинішню ситуацію. Реформи і боротьба проти корупції завмерли. Кумівство і вплив олігархів нікуди не ділися, економіка переживає кризу, а прозахідний уряд в Києві втрачає союзників. Було б легше "опустити руки" і оголосити провал чергової демократичної революції.

"Це було б легше, але водночас і страшною помилкою. Тому що події в Україні життєво важливі для світового порядку, який встановився після Холодної війни. Якщо Україна зазнає поразки, тоді в Москві і інших столицях вирішать, що правду насправді може диктувати сила", - вважає Вітмор.

Також він наголошує, що відмова від подальшої підтримки України стала б зрадою тих українців, які загинули під час протестів на Майдані, мріючи про краще майбутнє для своєї країни.

"Українці стали першими в історії, хто пролив кров за ідею Європи. І вони заслуговують на краще", - нагадує оглядач.

Нагадаємо, що 18 лютого виповнилося два роки кривавим подіям на Майдані Незалежності, під час яких було розстріляно активістів. 

Нагадаємо, розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт. 

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...