Топ Новини

Західні вчені знову звинуватили регіонала Колесніченка у крадіжці

9 квітня 2013 в 13:43

Шведський історик обурений тим, що регіонал використовував у пропагандистських цілях статті його колег, не отримавши дозволу авторів. Подібні звинувачення на адресу Колесніченка звучать не вперше.

Kolesnicheko-9.JPG
Вадим Колесніченко
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко без дозволу і у пропагандистських цілях використав дослідження західних істориків.

Про це виданню "Історична правда" повідомив історик, пост-докторант Лундського університету (Швеція) Пер Андерс Рудлінг, чия стаття "Війна або військова злочинність?" розміщена у брошурі Колесніченка "Війна або військова злочинність".

"Минулого разу, коли пан Колесніченко передруковував наші (Пера Рудлінга, Тімоті Снайдера і Гжегожа Россолінського-Лібе) статті, він попросив дозволу на передрук", - розповів Рудлінг.

"Ніхто з нас не погодився, ніхто не дозволяв йому експлуатувати наші роботи, але він все одно надрукував. Цього разу ніхто навіть не запитав дозволу", - додав історик.

"Я не підтримую і не схвалюю ані Колесніченка, ані нинішній напівавторитарний режим Януковича. І не менш критично ставлюся до їхньої політики інструменталізації (використання в політичних інтересах) трагічного минулого, ніж до такої інструменталізації за Ющенка", - сказав Рудлінг.

Історик підкреслив, що Колесніченко порушив авторські права, і вже не вперше: "Не хочу мати ніякого стосунку до його видання і не хочу мати з ним нічого спільного".

Відреагував і Джон Пол Хімка (професор історії Східної Європи канадського Університету Альберти), чию статтю Колесніченко теж без дозволу передрукував у своїй брошурі.

"Колесніченко з Партії регіонів передрукував одну з моїх статей, для того, щоб використовувати її у пропагандистській війні. Він зробив це, не маючи мого дозволу, крім того, раніше я відмовляв йому в дозволі на передрук будь-якого з моїх творів", - написав Хімка на своїй фейсбук-сторінці.

Як відомо, у травні 2012 року професор Єльського університету (США) Тімоті Снайдер заявив про порушення своїх авторських прав з боку Колесніченка, вимагав вибачень і знищення всіх паперових та електронних копій попередньої брошури Колесніченка.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...