Топ Новини

За час боротьби з незаконними МАФами в Києві їх число подвоїлося

6 квітня 2013 в 11:00

Чисельність Мафів зростає вражаючими темпами - якщо в кінці 2009 року в Києві налічувалося до 11,5 тисяч МАФів, то зараз їх майже вдвічі більше - понад 20 тисяч.

Демонтаж киосков в Киеве
На місці кожного знесеного кіоску виростають два нових

Київрада ухвалила рішення про мораторій з 1 квітня 2010 року на встановлення нових Мафів у Києві, який діє досі. Проте за ці три роки кількість МАФів збільшилася в 1,5-2 рази. Про це пише в своїй статті в ZN.UA Юрій Бутусов.

Як зазначає автор, точну чисельність їх встановити наразі не може ніхто, тому що кіоски - це тіньовий і кримінальний бізнес, реальні обороти якого приховані від держави.

 Причому кількість МАФів зростає вражаючими темпами: у 2005 р. у Києві налічувалося до 4 тис. МАФів, у грудні 2009-го, коли мерія Черновецького зробила точний облік усіх кіосків, — 11,5 тис. У січні 2012-го голова комісії КМДА Л.Денисюк оцінювала кількість кіосків у 13—14 тис. За даними головного управління торгівлі КМДА, на 1 вересня 2012 р. у столиці було 16,2 тис. МАФів, за даними КМДА — 18 тис. у лютому 2013-го. За неофіційними оцінками експертів головного управління благоустрою, у березні 2013 р. налічувалося близько 20 тис. кіосків, а згідно з неофіційними даними компанії "Київенерго", у столиці функціонує 24 тис. МАФів (певна різниця залежить від того, враховуються чи ні МАФи, розташовані навколо київських ринків, а також ті, які входять до складу легальних і стихійних ринків).

"Таким чином, столична влада явно не справляється з вірусом. Забавно, що саме після створення у вересні 2012 р. оперативного штабу КМДА по боротьбі з МАФами на чолі з О.Голубченком їхня кількість не знизилася, а, навпаки, різко зросла! І це дані самого "оперативного штабу", що нібито демонтує тисячі й тисячі МАФів, але досягає чомусь протилежних результатів", - зазначає автор.

Більше того, з 1 квітня 2010 року Київрада ухвалила рішення про мораторій на встановлення нових МАФів у Києві, який діє донині. Проте за останні три роки "покращення" число Мафів все одно збільшилося в 1,5-2 рази.

"Це означає, що компетентні органи, МВС та прокуратура, не виконують рішення Київради, і не роблять нічого серйозного для припинення діяльності знову встановлених МАФів, по суті "кришуючи" великомасштабну нелегальну торгівлю в столиці Києва", - резюмує автор.

Докладніше читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Кіоски в погонах або МАФія ціною в 10 мільярдів!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

У Києві збираються знести більше 1400 кіосків

У Раду внесено законопроект про заборону продажу в кіосках алкоголю і сигарет

Київрада затвердила рішення Попова щодо МАФів

ЗМІ: Половина київських кіосків працює без дозволу

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...