З TBi звільняється 31 журналіст. Замість них у прямий ефір випустять колишню ведучу "Інтера"

29 квітня 2013 в 20:26

Колектив каналу більше "не бачить можливості виконувати свої професійні обов'язки, оскільки не може гарантувати глядачеві надання об'єктивної та неупередженої інформації". Втім, вперше за тиждень на ТВі вийдуть новини в прямому ефірі. Випуск будуть готувати журналісти, з якими новому керівництву вдалося домовитися про співпрацю.

Три десятки журналістів, а саме 31 особа, які працювали раніше на телеканалі ТВі, вирішили звільнитися. Про це журналісти заявили біля будівлі ТВі, зачитавши заяву, повідомляє "Українська правда".

Журналісти нагадали, що протягом тижня профспілка журналістів чекає початку переговорів з керівництвом. У разі успішного проведення переговорів журналісти були готові припинити страйк і продовжити свою роботу.

"Остаточно можливість початку переговорів була зірвана через вручення Олегом Радченком письмового ультиматуму про вихід в ефір Мустафа Найєма під загрозою звільнення", - йдеться в заяві.

"Ми не бачимо далі можливості виконувати свої професійні обов'язки на каналі, оскільки не можемо гарантувати нашому глядачеві надання об'єктивної та неупередженої інформації, та вважаємо, що люди, які називають себе власниками і менеджерами каналу, зруйнували репутацію ТВі. В цій ситуації ми бачимо єдиний прийнятний для нас вихід - піти", - заявили журналісти.

Серед репортерів, які поставили свої підписи під заявами про звільнення, - Мустафа Найєм, Віталій Гайдукевич, Роман Недзельський, Анастасія Станко, Юлія Банкова, Ірина Славінська та інші.

Лідер профспілки журналістів Мустафа Найєм розповів, що журналісти очікують приєднання до заяви редакції програми "Знак оклику" (її веде новий гендиректор Артем Шевченко). Журналісти цієї програми приймуть своє рішення у вівторок, 30 квітня, оскільки їм пообіцяли, що результати розслідування щодо ситуації з ТВі, яке вони проводять, будуть видані в ефір 29 квітня.

Артем Шевченко и Юлия Литвиненко
Артем Шевченко (ліворуч) зробив пропозицію Юлії Литвиненко (в центрі) стати ведучою новин ТВі

У свою чергу, як заявив призначений новими власниками гендиректор каналу Артем Шевченко, керівництво каналу готове відновити на роботі звільнених працівників, у разі їх бажання. "Я думаю, що багато хто може змінити своє рішення, і ми будемо розглядати його і, можливо, візьмемо людей назад, якщо вони змінять своє рішення", - сказав він.

За словами Шевченка, в понеділок, 29 квітня, на телеканалі ТВі вперше з початку конфлікту вийдуть новини в прямому ефірі. Вести їх запропоновано колишній ведучій телеканалу "Інтер" Юлії Литвиненко (програми "Подробиці", "Розбір польотів", "Позаочі", "Свобода").

Більш того, новий керівник інформаційного мовлення Єгор Чечерінда повідомив про "твердий намір взяти в штат" Юлію Литвиненко, якій, до того ж, вже запропонували представити свої пропозиції за власною авторською програмою.

Готувати сьогоднішній випуск новин будуть журналісти, з якими новому керівництву вдалося домовитися про співпрацю, в тому числі і представники колективу ТВі. "Ми зараз у переговорному процесі з колективом. Ми поступово зближуємо позиції, і я думаю, що нам вдасться домовитися. Деталі я б не хотів розголошувати, щоб не нашкодити", - сказав Шевченко "Телекритиці".

Крім того, в ефір 29 квітня вийде програма "Окрема думка" з Єгором Чічеріндою і "Знак оклику" з самим Андрієм Шевченком, а також повтор "Особливого формату".

Як відомо, з 23 квітня журналісти ТВі оголосили страйк до вирішення конфлікту між власниками каналу. 24 квітня вони створили осередок профспілки і оприлюднили свої вимоги. Серед них - розірвати трудовий договір з новим керівником Артемом Шевченком і керівником ТОВ "Інтерпрофіт" (продакшн ТВі) Олегом Радченком, призначити в.о. керівників до вирішення спору між засновниками і інвесторами каналу в суді, оприлюднити прозору структуру власності ТВі і оголосити з документальним підтвердженням кінцевого бенефіціара, не змінювати сітку мовлення і не втручатися в професійну діяльність журналістів тощо.

Читайте також:

Стане ТВі "статусною річчю"?

На телеканалі ТВі розгорівся скандал у зв'язку зі зміною власника та рейдерською атакою

Журналісти ТВі оголосили страйк: їм не дали вийти в ефір і запустили повтори

Міліція відкрила кримінальне провадження у зв'язку зі скандалом на ТВі

Журналісти ТВі зажадали зняти нового гендиректора і розкрити імена власників

Яценюк переконав Княжицького не втручатися в конфлікт навколо ТВі

 

За матеріалами: Телекритика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...