Європейці чекають на Україну в ЄС після реальної боротьби з корупцією та олігархами - опитування

Поділитися
Європейці чекають на Україну в ЄС після реальної боротьби з корупцією та олігархами - опитування Європейці чекають на Україну в ЄС, але після реформ
Опитування не виявило українофобії серед жителів Європи.

Опитування мешканців шести найбільших країн Європи не виявив принципового протесту пересічних європейців проти вступу України в ЄС, проте підтвердив, що населення країн Євросоюзу не бажають бачити Україну в ЄС без успішних результатів боротьби з корупцією, олігархами і бідністю.

Такі результати показало опитування TNS на замовлення Інституту світової політики. В рамках дослідження було опитано майже 5,6 тисячі осіб (у віці від 16 до 54 років) у Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Польщі та Великобританії.

Також соціальне опитування показало, що серед асоціацій про Україну у європейців домінують негативні образи. Трьома ключовими асоціаціями з Україною виявилися війна (майже 46%), Росія (18%), бідність (9%).

Institute of World Policy

Institute of World Policy

Наводячи аргументи проти приєднання України до ЄС на даному етапі, 35% опитаних заявили, що спочатку Україна повинна подолати корупцію, 26% - позбутися від олігархів. При цьому 22% заявили, що Україна - бідна країна, і її вступ стане важким тягарем для ЄС.

При цьому експерти ІМП відзначають, що позитивним став факт того, що лише 1% висловився проти принципового вступу України в ЄС.

"Опитування в ключових країнах ЄС показало, що ніякої українофобії серед громадян ЄС немає. Двері Європейського Союзу залишаються відкритими перед Україною. Але тільки в тому випадку, якщо нам вдасться подолати найбільші хвороби української держави - корупцію, вплив олігархів і бідність", - заявила директор ІМП Альона Гетьманчук.

При цьому основними аргументами на користь приєднання України до ЄС (у перспективі) респонденти обрали наступні: "Україна є частиною Європи" (31%), "Слід таким чином захистити Україну від подальших зазіхань Росії" (30%) і "Немає підстав відмовляти Україні в перспективі членства, яку давали іншим Європи" (30%).

Зазначимо, за результатами останнього дослідження соціологічної групи "Рейтинг", число прихильників вступу України в ЄС знизилася з 60% до 50%.

Уряд України та президент Петро Порошенко неодноразово заявляли, що євроатлантична інтеграція стала безальтернативним цивілізаційним курсом для України. При цьому Петро Порошенко обіцяв провести реформи і подати заявку на членство України в ЄС до 2020 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі