Топ Новини

Янукович дав розпорядження відзначити 1025-річчя хрещення Русі "в кожному селі"

25 січня 2013 в 15:49

Після хрещення Древня Русь почала відігравати вагому роль на міжнародній арені молодої Європи. Україна послідовно продовжує цю місію, стверджує Янукович.

cerkov_kreshenie_krest_vera_1web.jpg
1025-річчя хрещення Русі відзначать у кожному селі
Андрій Товстиженко, ZN.UA

1025-та річниця Хрещення Русі має відзначатися в кожному населеному пункті України. Про це заявив президент України Віктор Янукович під час наради з членами Організаційного комітету з підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі, повідомляє президентська прес-служба.

"Ця знаменна подія має відзначатися в кожному селі, місті, регіоні", - сказав він.

За словами президента, після прийняття християнства в Київській Русі Київ став одним з найбільших духовних центрів світу. "Саме з християнством пов'язана цивілізаційна роль Києва в Європі. Адже Древня Русь не тільки увійшла в родину християнських народів на правах рівноправного члена, але і почала грати роль вагомого гравця на міжнародній арені молодої Європи. Україна послідовно продовжує цю місію", - підкреслив Янукович.

"Хрещення Русі і християнство були і залишаються символом соборності. Саме тому ми сприймаємо християнську віру, насамперед, як консолідуючу, інтегруючу силу ", - зазначив він.

День хрещення Русі відзначається 28 липня. У православному церковному календарі (за старим стилем 15 липня) це день пам'яті рівноапостольного князя Володимира (960-1015).

Читайте також:

В УПЦ МП запропонували перенести День Києва на 27 липня - День хрещення Русі

Янукович дав розпорядження відсвяткувати 1025-річчя хрещення Русі "на найвищому рівні"

До 1025-річчя хрещення Русі в Києві закладуть храм з діорамою і купальнями

Севастополь мають намір перетворити в центр з відродження духовності в Україні

За матеріалами: Андрій Товстиженко, DT.UA , DT.UA ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • прадід 26 января, 10:36 1025 років тому Україною називали територію Русі, підпорядковану київському князю. Зараз "дуже українські" безнаціональні українці цураються свого русинства і визнають тільки територіальну ознаку. Тим самим протидіють об'єднанню державотворчої нації єдиною національною мовою. Державна мова з територіальною ознакою замість національної назви вже 21 рік не здатна об'єднати навіть парламентарів. Хрещення Русі не мало розподілу на православних, католиків і уніатів. Наголос на православ'ї вказує на визнання зверхності Москви, яка претендує на "третій Рим". Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...