Топ Новини

Відомство Табачника зриває проведення Міжнародного конкурсу з українознавства

24 березня 2013 в 14:16

Конкурс з українознавства не можуть провести через відписки міністерства і бюрократичні зволікання.

Украинская вышивка
"Рішення МОН можна пояснити сепаруванням конкурсів з політичних мотивів"

Фінал Міжнародного конкурсу з українознавства, проведеного в Києві, опинився під загрозою зриву. До його відкриття - 27 березня - залишається менше тижня, а наказу, за яким конкурс має право на життя, досі немає.

Офіційна причина - положення про конкурс не затверджено Міністерством освіти та зареєстровано в Мін'юсті.

Проект положення "не відповідає вимогам законодавства, зокрема Положення про всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади за спеціальними дисциплінами і конкурсами професійної майстерності", - говориться у відповіді МОН на звернення ZN.UA.

Однак організатори і експерти вважають, що це просто "відписки" відомства Дмитра Табачника.

Конкурс проводиться вже сьомий рік поспіль за ініціативою Національного науково-дослідницького інституту українознавства та всесвітньої історії (ННДІУВС). За словами співробітниці інституту Лідії Дворніцької, необхідний пакет вони подали ще в липні 2012 року, проте до березня через низку бюрократичних зволікань ще продовжували вносити зміни.

Але тепер у зв'язку з реорганізацією Міносвіти Мін'юст не може прийняти документи на старих бланках МОНМС, а нових ще немає. Тому підписані документи втратили силу і все треба починати спочатку, розповіла Дворніцька.

"Аргументація щодо "нездоланності" процедур узгодження положення про конкурс - для необізнаних. Якби в міністерстві захотіли, це зайняло б лише кілька робочих днів. Отже, питання лежить не в суто освітній площині. Нічим іншим, на мою думку, як сепаруванням конкурсів з політичних мотивів, не можна пояснити те, що змагання з державної тематики, про яке йде мова, позбавляється підтримки", - розповів ZN.UA голова правління Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

До речі, кілька років тому схожа історія склалася і з XI Міжнародним конкурсом з української мови імені Петра Яцика. Тоді організатор - Ліга українських меценатів - так само напружено до останнього чекала "благословення" Міносвіти на проведення конкурсу. І звернення до міністра також залишилося без відповіді. І чи не за тиждень до початку конкурсу стало відомо, що Міносвіти взагалі вийшов з числа організаторів Конкурсу з української мови імені Петра Яцика, поклавши це справа на Ліги українських меценатів.

Подробиці читайте в статті Оксани Онищенко "Під загрозою зриву опинився Міжнародний конкурс з українознавства. Чому?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

В Україні з'явиться премія для перекладачів ім. Рильського

Табачника хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за спотворення історії

Новий міністр культури буде видавати 12-томник Шевченка "стаханівськими темпами"

МОН вийшло з числа організаторів конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...