Топ Новини

В Україні введуть щеплення проти менінгіту і вірусу папіломи людини

25 квітня 2013 в 16:07

До кінця року МОЗ перегляне календар щеплень. До нього хочуть ввести щеплення від папіломавірусу, що викликає рак шийки матки, і менінгококової інфекції.

Вакцинация
Календар обов'язкових щеплень хочуть розширити

Перелік обов'язкових щеплень буде поповнений вакцинацією проти вірусу папіломи людини, що викликає рак шийки матки у жінок, і від менінгококової інфекції.

Відповідну пропозицію з розширення календаря щеплень вніс МОЗ, повідомила глава відомства Раїса Богатирьова.

За її словами, щорічно в Україні від раку шийки матки вмирають шість жінок. А онкологічне захворювання, у свою чергу, викликається вірусом папіломи людини.

"Ми вважаємо абсолютно правильним, маючи такий рівень захворюваності цією патологією, маючи такий рівень смертності.... Ми будемо пропонувати для обов'язкового щеплення цю вакцину", - пояснила міністр.

Окрім того, Богатирьова вважає за необхідне ввести обов'язкову вакцинацію проти менінгококової інфекції.

"Багато країн ввели вакцину проти менінгококової інфекції як обов'язкову. Ми також будемо пропонувати цю вакцину", - заявила вона.

Разом з тим, як зазначила Богатирьова, якщо не буде можливості профінансувати закупівлю даних вакцин з бюджету, необхідно, щоб люди знали, що вони є і їх можна придбати.

"Наше завдання, щоб вони не були дорогими", - підкреслила міністр.

За її словами, частково вакцини можна буде придбати за кошти місцевих бюджетів.

Богатирьова висловила думку, що після введення обов'язкової вакцинації проти менінгококової інфекції та вірусу папіломи людини, в Україні вдасться знизити рівень смертності. Вона додала, що вже в поточному році в МОЗ планують внести відповідні пропозиції для зміни законодавства з цього питання, збільшивши перелік інфекцій, проти яких можна робити щеплення.

Вірус папіломи людини - одна з найбільш поширених хвороб, що передаються статевим шляхом. Він також передається при контакті з інфікованою шкірою або слизовими оболонками. До групи ризику інфікування ВПЛ світова медицина відносить всіх людей, які живуть статевим життям. Всього відомо більше сотні штамів вірусу, деякі з них нешкідливі, але більшість мають онкогенні властивості.

Читайте також:

МОЗ проводить термінову переатестацію лікарів

Богатирьова пообіцяла поліпшення здоров'я українців через п'ять років

Медики повідомили про перетворення професійних захворювань на епідемію

МОЗ закриє маленькі пологові будинки "на 10 ліжок"

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...