В Україні створять Нацагентство трансплантації

Поділитися
В Україні створять Нацагентство трансплантації © belarus-news.eu
Основні напрямки в області трансплантології в Україні: створення Національного агентства, адаптація та імплементація європейських протоколів і європейських норм і підготовка фахівців.

Міністерство охорони здоров'я України, Європейський директорат з якості лікарських засобів (EDQM), охорони здоров'я та питань трансплантації, Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова і Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів мають намір створити в Україні Національне агентство трансплантації.

"Я думаю, що протягом двох найближчих тижнів ми зможемо затвердити остаточний текст меморандуму... Після узгодження тексту меморандум буде підписаний", - заявив віце-президент Ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетик в середу під час круглого столу за підсумками візиту в Україну Європейського директорату з якості лікарських засобів (EDQM) і трансплантації Ради Європи.

Разом з тим він пояснив: "Після цього ми будемо рухатися за трьома основними напрямками. Напрямок перший - створення Національного агентства трансплантації України, другий - адаптація та імплементація європейських протоколів та європейських норм в Україні, та напрямок третій - підготовка фахівців для роботи в цій галузі в Україні".

Водночас представники Європейського директорату заявили про готовність надати інструкторів, які допоможуть навчити українських трансплант-координаторів, оскільки в Україні їх не готують.

Найштетик, у свою чергу, підкреслив, що в Україні трансплант-координаторів - фахівців, які відстежують появу донора і координують доставку органу реципієнту - не готують.

Керівник відділу трансплантації та хірургії печінки Націнституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова Олег Котенко висловив думку: "Підготовка трансплант-координатора, створення служби трансплант-координації та Національного агентства дозволять системно підійти до питання організації трансплантації і отримати результат, можливо, навіть за невеликий час, враховуючи досвід Хорватії, Молдови, які за останні 3-4 роки зуміли різко підняти кількість і якість своїх трансплантацій".

На думку директора Координаційного центру трансплантації органів, тканин і клітин Руслана Салютина, першочерговим є створення системи, яка могла б адекватно управляти, як трансплантационными центрами, так і проводити соціальну рекламу.

Він також зазначив, що в Україні є досвід роботи трансплант-координаторів - у Запорізькому, Дніпропетровському, Донецькому центрах трансплантології.

"Ми зараз активно переформатуємо ту нормативно-правову базу, яка була прийнята ще на початку 2000-х років. І зараз у нас є проект інструкції вилучення органів у посмертного донора, де будуть прописані елементи трансплант-координації - повністю ця система, нормативне забезпечення", - пояснив Салютін.

Він додав: "Буде введена нормативна система трансплант-координації. Зараз у нас такої системи немає".

За його словами, забір органів від посмертного донора може проводитися у великих обласних клінічних лікарнях, де є необхідна матеріально-технічна база і підготовлений персонал. !zn

Читайте також:

В Україні здійснюється менш як 5% необхідних операцій з трансплантації органів

В Україні з'явиться держслужба трансплантології та донорства

Австрійський трансплантолог порадив Україні брати органи в усіх небіжчиків, незалежно від згоди родичів

Українські медики сподіваються домогтися повного фінансування державою операцій з трансплантації органів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі