В Україні процвітає нова Прип'ять, але її майбутнє залежить від старої – WSJ

Поділитися
В Україні процвітає нова Прип'ять, але її майбутнє залежить від старої – WSJ Славутич залежить від Чорнобильської АЕС © io.ua
Журналісти видання побували в Славутичі, який збудували для евакуйованих після вибуху на ЧАЕС.

Тридцять років тому реактор на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув, спустошивши сусіднє місто Прип'ять. Її 50 тисяч населення були змушені евакуюватися. Через три роки після того в лісі за межами зони відчуження було вирізана ділянка, де збудували нове місто для працівників ЧАЕС і персоналу, який займався ліквідацією наслідків.

Сьогодні, коли побудова нового саркофагу над реактором наближається до завершення, місто Славутич процвітає.

Про це сьогодні пише Wall Street Journal, чий фотограф Джон Вендл провів кілька днів в українському місті, яке своєю появою завдячує катастрофі на Чорнобильській АЕС.

Видання називає Славутич оазисом добробуту в Україні, яка переживає економічну кризу. Це тихе місце з значною частиною молодого населення, де дороги не діряві, як у багатьох інших містах країни. Зарплати виплачуються вчасно, а роботи не бракує. Більшість населення працює на ЧАЕС і в зоні відчуження.

"Ви не можете закрити атомну електростанцію, як двері", - каже фізик-ядерник Леонід Іванов.

Видання пише, що місцеві мешканці вирощують і їдять власні продукти попри небезпеку зараження. Хоча радіаційний фон в місті на допустимому рівні, активісти Greenpeace провели нещодавно тести, які вказують, що продукти в регіоні забруднені радіацією.

Славутич збудували для персоналу Чорнобильської станції. І для тисяч людей сісти на потяг в зону відчуження о 6:30 ранку – це щоденна рутина. Під час роботи на станції вони проходять постійний радіаційний контроль і носять спеціальний захисний одяг.

В цей же час, мешканці Славутича не впевнені у тому, яке майбутнє чекає їхнє місто, яке так сильно залежить від робіт на Чорнобильській АЕС і в 30-кілометровій зоні.

"Ми не знаємо, що станеться завтра. Якщо люди втратять роботу, вони поїдуть з міста", - каже інженер Олексій Ничипоренко зі Славутича, чий батько працював над побудовою міста.

Нагадаємо, що сьогодні виповнюється 30 років з трагічного дня аварії на Чорнобильській АЕС. Напередодні гендиректор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA зазначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.

Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі