В Україні готують декомунізацію 137 друкованих видань

Поділитися
В Україні готують декомунізацію 137 друкованих видань Держкомітет з телерадіомовлення має намір провести декомунізацію українських газет та журналів
Мін'юст готує судовий позов проти 67 друкованих видань, які не виконують вимог закону про заборону комуністичної символіки.

На данний момент загальна кількість газет та журналів України, що підлягають процедурі декомунізації, становить 137 одиниць, зазначають у прес-службі Державного комітету з питань телебачення і радіомовлення.

Наголошується, що Комітет провів аналіз назв та логотипів друкованих засобів масових інформації, виявивши численні порушення українського законодавства.

а сьогодні загальна кількість друкованих ЗМІ, яка підлягає процедурі "декомунізації" складає 137, з них: 56 не надали відповіді на звернення територіальних управлінь юстиції щодо виконання вимог Закону; 4 - проводять заходи з перереєстрації; 4 - перереєстровано; 21 свідоцтво визнано таким, що не підлягає видачі; 10 свідоцтв визнано такими, що втратили чинність; 3 свідоцтва визнані недійсними; 25 - знаходяться на непідконтрольній Україні території; 9 - реєстраційну справу передано до Мін'юсту; 3 - порушення вимог Закону відсутні; 2 - заходи з "декомунізації" не вжито.", - повідомляється у повідомленні установи.

Як зазначають у комітеті, правові підстави для скасування держреєстрації були встановлені по відношенню до 67 друкованим ЗМІ. У даний момент Мін'юст готує щодо них правову позицію для звернення до суду.

У відомстві також повідомляють, що найбільша кількість друкованих ЗМІ, які підлягають дії закону про декомунізацію, зосереджена у Донецькій (44), Луганській (22), Київській (12), Одеській (7) і Харківській (6) областях. В окупованому Криму під дію закону потрапляють 10 друкованих видань.

Найкраща ситуація з декомунізацією преси склалася у Волинській, Закарпатській, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій та Черкаській областях.

При цьому, у Вінницькій, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській і Рівненській областях друкованих ЗМІ, що підлягають декомунізації, немає зовсім.

Читайте також: Україна до 2020 року побудує 30 бойових кораблів і катерів

Згідно з законом про заборону в Україні пропаганди тоталітарних режимів, в Україні забороняється державна реєстрація друкованого засобу масової інформації, назва якого містить символіку комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Нагадаємо, 19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ у місто Дніпро. Проект постанови № 3864 підтримали 247 народних депутатів.

Крім цього, Рада перейменувала місто Дніпродзержинськ Дніпропетровської області у Кам'янське, повернувши місту історичну назву.

За даними Українського інституту національної пам'яті, станом на 12 травня 2016 року в Україні в рамках декомунізації перейменували 688 адміністративно-територіальних одиниць, ще 299 – підлягали перейменуванню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі